تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۲۵ شناسه خبر: 50417

سنگربان فوتسال بانوان؛

فرزانه توسلی: سطح توقعات از فوتسال بانوان بسیار بالاست

فرزانه توسلی: سطح توقعات از فوتسال بانوان بسیار بالاست

سنگربان تیم ملی فوتسال بانوان در خصوص حضور تیمش در مسابقات داخل سالن آسیا می‌گوید: با سطح بسیار بالای توقعات مردم از تیم‌مان آشنا هستیم. امیدواریم تا شهریور ماه به شرایط ایده‌آل برای کسب عنوان قهرمانی برسیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ فروزان سلیمانی، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان روز گذشته اسامی بازیکنان دعوت شده به اردو را اعلام کرد. تمرینات ملی‌پوشان در شرایط فعلی در حالی پیگیری می‌شود که فوتسالیست‌های ایران باید شهریورماه در مسابقات داخل سالن آسیا به میزبانی ترکمنستان شرکت کنند. فوتسال بانوان کشورمان در دوره گذشته این مسابقات عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و در ثانیه‌های پایانی و با بدشانسی به مدال نقره دست یافته بود.

فوتسال بانوان تیمی است که در مسابقات جام ملت‌های فوتسال زنان آسیا ۲۰۱۵ با شکست ژاپن جام قرمانی را بالای سر برد. اما در یکی دو سال اخیر و بعد از بازگشت از مسابقات جام ملت‌های آسیا دیگر خبری از شور و نشاط در اردوها و کسب نتایج درخشان نبود.

همین یک ماه پیش بود که طبق روال هر سال در تورنمنت چهارجانبه فوتسال بانوان به میزبانی روسیه شرکت کردند اما نتایج کسب شده به گفته کارشناسان ضعیف بود. در مقایسه با سال گذشته نتایج یا تکرار شده بودند و یا ضعیف‌تر. سال گذشته وقتی تیم ایران به عنوان قهرمان آسیا عازم تورنمنت چهارجانبه فوتسال روسیه شد، انتقادات زیادی از نتایجی که سطح توقعات را برطرف نمی‌کرد، صورت گرفت. اما امسال دیگر کسب چنین نتایجی در فوتسال بانوان ایران عادی شده بود. چرا که ملی‌پوشان از شرایط ایده‌آل فاصله گرفته بودند.

این در حالی است که مسئولان کمیته ملی المپیک، بانوان فوتسالیست را برای کسب جام قهرمانی به ترکمنستان می‌فرستند. کیومرث هاشمی در این خصوص می‌گوید: ” قطعا با برنامه‌ریزی و حمایت‌های کمیته ملی المپیک تمام هدف‌مان کسب دو نشان طلای فوتسال بانوان و آقایان خواهد بود.” باید دید اعضای تیم فوتسال بانوان نیز برای رسیدن به مدال طلای این مسابقات با ایشان هم عقیده هستند یا نه؟!

در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی هرچند کوتاه با فرزانه توسلی، سنگربان تیم ملی فوتسال بانوان ترتیب داد که در ادامه متن آن را می‌خوانید:

علی‌رغم اینکه گفته می‌شود اعضای تیم ملی فوتسال بانوان ممنوع المصاحبه شده‌اند و یا هرکدام به دلیلی از حضور در اردو سرباز می‌زنند، توسلی بسیار باانگیزه و پرنشاط اما کوتاه در خصوص شرایط حال حاضر تیمش اینگونه گفت: همگی ما برای ارتقای نایب قهرمانی دوره قبل به قهرمانی این دوره تلاش می‌کنیم. انتظار از فوتسال بانوان بالا است اما کار سختی در پیش داریم.

وی ادامه داد: خوشبختانه اردوهای منظمی متصل به اعزام به ترکمنستان برای ما برنامه ریزی شده‌اند. امیدوارم تمامی انتظارات را برآورده کنیم.

عقاب آسیا عنوان کرد: دوره قبل که نایب قهرمانی شدیم، اولین بار بود که فینال آسیایی را تجربه می‌کردیم. دو سال قبل از آن اصلا از گروه صعود نکرده بودیم و یک چهارمی هم در کارنامه داشتیم.

وی در پایان گفت: اما بعد آن نایب قهرمانی در مسابقات آسیایی داخل سالن و قهرمانی در جام ملت‌های آسیا نه تنها توقع مردم حتی توقع خودمان را هم بالا رفته است. وقتی در تورنمنت روسیه موفق ظاهر نشدیم همگی ناراحت بودیم چرا که با سطح بسیار بالای توقعات مردم از تیم‌مان آشنا هستیم. امیدواریم تا شهریور ماه به شرایط ایده‌آل برای کسب عنوان قهرمانی برسیم.

 

کادر فنی تیم‌ملی فوتسال بانوان پیش از بازی‌های داخل سالن آسیا تغییر می‌کند (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *