تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۲۷ شناسه خبر: 50451

بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017؛

اکرم خدابنده انتقام دوره قبل را در شیاپ چانگ موجو می‎گیرد

اکرم خدابنده

اکرم خدابنده تنها به مدال طلای مسابقات جهانی تکواندو فکر می‌کند و می‌خواهد انتقام دوره پیش را از شیاپ‌چانگ جهانی بگیرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛۲۵ بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ از روز شنبه (۳ تیرماه) در سالن “تی‌وان آرنا” شهر موجوآغاز و تا روز جمعه (۹ تیرماه) ادامه خواهد داشت. اکرم خدابنده کاپیتان تیم ملی تکواندوی بانوان برای دومین مرتبه در مسابقات جهانی تکواندو شرکت می‌کند. او که دوره قبل به هدفش نرسیده قصد دارد شکست دوره قبل را جبران کند. تکواندوکار سنگین وزن کشورمان ۴ ماه برای حضور در این رویداد را پشت سرگذاسته و معتقد است اعضای تیم با گوش به فرمان بودن توانسته آمادگی مطلوبی را کسب نمایند.

او به عنوان کاپیتان تیم وظیفه خود می‌داند تا به تکواندوکاران اعتماد به نفس تزریق کند. اما می‌گوید همچنان آسیب‌هایی دارد با این حال تمریناتش را بدون کوچکترین کوتاهی پیگیری می‌کند. و در این خصوص بیان می‌کند: “تجربه حضور در میادین بین المللی مختلف را دارم و آنها را به عنوان یک دوست در اختیار بچه‌ها قرار دادم و سعی کردم فشار اردو را تا حد ممکن برای آنها پایین بیاورم.”

دارنده مدال طلای قهرمانی دانشجویان جهان انگلیس، چین، آمریکا، کره‌جنوبی، فرانسه و ترکیه را از مهمترین رقیبانش دانست و می‌گوید: “راجع به بیشتر حریفانم شناخت دارم و می‌دانم مبارزات سختی پیش رو دارم اما در این رویداد نباید بر روی نام حریفان تمرکز کنم چراکه در این صورت باید خود را بازنده بدانم.”

تکواندوکار وزن هشتم کشورمان ادعا می‌کند “تنها به مدال طلای جهان فکر می‌کند و می‌خواهد انتقام دوره پیش را از شیاپ‌چانگ جهانی بگیرد.”

خدابنده پس از پشت سر گذاشتن مسابقات انتخابی، فروردین ماه به همراه تیم عازم مراکش شد و توانست مدال طلا را کسب کند، همچنین در مسابقات بین‌المللی فجر نشان زرین این رقابت‌ها را کسب کرد و عنوان فنی‌ترین بازیکن به او تعلق گرفت تا توانست بلیط “موجو” را برای خود تایید کند.

گفتنی است؛ اکرم خدابنده تکواندوکار وزن ۷۳+ کیلوگرم کشورمان اردیبهشت ۱۳۹۴ در بیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی، در اولین مبارزه خود”دانسه جوزف” از جزایر ویرجین را پیش رو داشت که به دلیل حاضر نشدن این ورزشکار در این مسابقه، راهی دور بعد شد. او در ادامه به مصاف “نافیا” از ترکیه (دارنده مدال طلای چند دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان اروپا و برنز قهرمانی نوجوانان جهان) رفت که در ثانیه‌های پایانی و در حالی که از حریف خود پیش بود نتیجه را ۹ بر ۸ واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

 

اکرم خدابنده به روزهای اوج خودش بازمی‌گردد (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *