تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ شناسه خبر: 50483

فاطمه صفرپور مربی تیم‌ملی تکواندوی بانوان؛

احتمال ظهور تک‌ستاره‌های ناشناخته در مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان

فاطمه صفرپور مربی تیم‌ملی تکواندوی بانوان

مربی تیم ملی تکواندوی بانوان با اشاره به حضور حریفان قدر در مسابقات قهرمانی جهان اعلام کرد: البته تک ستاره‌هایی ناشناخته حضور پيدا کرده و حتی مدال‌های طلايی را كسب مي‌كنند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بیست و سومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در “موجو” کره‌جنوبی از روز شنبه ۳تیر آغاز می‌شود و جمعه ۹ تیر به پایان می‌رسد، که تیم‌ملی بانوان کشورمان با ۶ وزن در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کند. این تیم اکنون نزدیک به ۴ ماه است که در اردوی آمادگی به سر می برد و پیش از این نیز در چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی و تورنمنت مراکش توانسته با کسب مدال های رنگارنگ خوش بدرخشد. در ذیل صحبت‌های فاطمه صفرپور مربی تیم‌ملی بانوان کشورمان در خصوص حضور بانوان ایران در مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان را می‌خوانید:

صفرپور با بیان اینکه دیگر فرصتی تا شروع مبارزات تکواندوکاران کشورمان در جام بیست وسوم جهانی باقی نمانده است بیان کرد: برای حضور در رویداد بزرگ تکواندو با ۶ نماینده در این رقابت‌ها شرکت می‌کنیم که از میان آنها تنها کیمیا علیزاده و اکرم خدابنده تجربه مبارزه بر شیاپ‌چانگ جهانی را دارند. در بیست و دومین دوره این رقابت‌ها تک مدال برنز بانوان در این رقابت‌ها توسط علیزاده کسب شد و ما تمام تلاشمان بر این است که در این دوره تعداد و رنگ مدال‌ها را تغییر دهیم.

بهترین سرمربی جهان در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۶ – کانادا افزود: مسابقات جهانی قابل پیش بینی نیست و بارها دیده‌ایم که قهرمانان دوره گذشته مقابل حریفان تازه وارد نتایج را واگذار می‌کنند، ما هم امیدواریم بچه ها از داشته‌های خود استفاده کنند و به مدال طلای رقبای خود نبازند.

صفرپور در ادامه با اشاره به حضور تیم در تورنمنت بین المللی مراکش و بازی‌های کشورهای اسلامی گفت: پیش از این با شرکت در این دو رویداد متوجه ایراد‌های فنی تکواندوکاران شدیم و سعی کردیم آنها را برطرف کنیم، خدا را شکر در این اردو توانستند آمادگی مطلوبی را بدست آورند.

مربی تیم‌ملی تکواندو بانوان کشورمان گفت: خوشبختانه از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی دارند و تنها باید خود را باور کنند. تیم جوانی را در اختیار داریم اما انشاا… با سرمایه گذاری‌های صورت گرفته نتایج خوبی را در بخش بانوان شاهد خواهیم بود.

وی در رابطه با مهمترین حریفان تیم‌ملی بانوان کشورمان افزود: ترکیه، کره‌جنوبی، انگلیس، روسیه و کرواسی از رقبای اصلی ایران هستند اما شک نکنید که همیشه تک ستاره‌هایی ناشناخته حضور پیدا کرده و حتی مدال‌های طلایی را کسب می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تکواندوکاران ما از نظر فنی هیچ چیز کم ندارند و کادرفنی به این ۶ تکواندوکار برای کسب مدال‌های رنگارنگ امیدوار است. از مردم می‌خواهم در این ماه مبارک برای ما دعا کنند چراکه افتخارات کسب شده متعلق به ملت ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *