تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ شناسه خبر: 50588

نایب رئیس فدراسیون کشتی در پاسخ به علت اعزام تنها دو بانوی آلیش‌کار به قرقیزستان؛

در تیم ملی آلیش بانوان زهرا یزدانی و لیلا سالاروند، تجربه بین‌المللی ندارند

گفته‌های مریم منظمی نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی در خصوص علت عدم اعزام بانوان آلیش‌کار به قرقیزستان

با توجه به اعزام تنها دو بانوی آلیش‌کار به مسابقات قرقیزستان منظمی در گفتگو با سایت ورزش بانوان گفت این دو از آنجا که تابه‌حال تجربه بین‌المللی نداشتند انتخاب شدند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ رقابت‌های بین المللی جایزه بزرگ آلیش روزهای ۶ تا ۸ تیرماه در کشور قرقیزستان برگزار می‌شود. تیم ایران با ترکیب زهرا یزدانی (۵۵ کیلوگرم) و لیلا سالاروند (۶۰ کیلوگرم) با سرمربیگری نرگس خسروی در این پیکارها حضور خواهد داشت. همچنین مریم منظمی نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی نیز ملی پوشان را در این سفر همراهی می‌کند. در همین راستا گفتگویی را با مریم منظمی ترتیب دادیم که ماحصل آن پیش روی شماست:

نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی در ابتدا در خصوص اعزام تنها دو بانوی آلیش کار به کشور قرقیزستان عنوان کرد: مسابقه انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های کشتی آلیش قهرمانی جهان و ایندور گیم سوم خرداد کلید خورد. اولین اردوی تدارکاتی بانوان نیز از ۲۰ تا ۳۰ خرداد یعنی تا امروز دنبال شد. اما در همین فاصله فدراسیون کشتی ایران بخشنامه‌ای مبنی بر برگزاری مسابقات  بین المللی کشتی آلیش در قرقیزستان دریافت کرد که با توجه به مواردی که ذکر شد بانوان در حال حاضر در فصل بدنسازی به سر می‌برند و امکان آسیب دیدگی هم بسیار بالاست.

منظمی خاطر نشان کرد: بعد از جلسه‌ای که میان اعضای شورای فنی، کمیته فنی و کادر فنی تیم ملی شکل گرفت، قرار شد زهرا یزدانی و لیلا سالاروند با هدف کسب تجربه میدان رقابت بین‌المللی و آمادگی جهت حضور در مسابقات جهانی راهی قرقیزستان شوند. این دو بانوی آلیش‌کار هر دو سابقه حضور در تورنمنت‌های بین‌المللی را نداشتند و از طرفی هم نفرات فیکس تیم ملی برای حضور در مسابقات ایندور گیم هستند. زهرا یزدانی از مازندران نفر دوم وزن ۵۵ کیلوگرم ۱۸ سال دارد و پدیده کشتی آلیش بانوان نامیده می‌شود. لیلا سالاروند از مرکزی هم نفر اول وزن ۶۵ کیلوگرم یک بار در مسابقات آسیایی این رشته به میزبانی ایران شرکت کرده و دوم شد اما تجربه بین‌المللی و برون مرزی ندارد.

گفتگو با زهرا یزدانی کوچک‌ترین عضو تیم ملی کشتی آلیش بانوان

او در پاسخ به سوال خبرنگار که پرسید “آیا انتظار کسب مدال از بانوان هم وجود دارد؟” اعلام کرد: بله قطعا امید داریم که بانون دست پر به ایران برگردند اما استرس به آنها وارد نمی‌کنیم.

گفته‌های مریم منظمی در خصوص علت عدم اعزام بانوان آلیش‌کار به قرقیزستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *