تاریخ: ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ شناسه خبر: 51810

بیانیه فدراسیون کشتی در مورد کشتی کلاسیک بانوان

موافقت اتحادیه جهانی کشتی با راه‌اندازی کشتی کلاسیک بانوان با پوشش کامل

فدراسیون کشتی در بیانیه‌ای مواضع خود را در مورد کشتی کلاسیک بانوان اعلام کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی؛ فدراسیون کشتی، متن بیانیه فدراسیون کشتی در خصوص کشتی کلاسیک بانوان به شرح زیر است: “کشتی” ورزش ملی مردم ایران زمین است.”کشتی” بخشی از تاریخ و فرهنگ مردم عزیز ایران است. ارزش های مذهبی و ملی ملت ایران، بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ این ورزش کهن و باستانی است. “فدراسیون کشتی ایران”، در دو سال گذشته، تلاش‌های فراوانی نمود، تا بتواند، در پاسخ به تقاضای بانوان علاقمند به کشتی ایران، شیوه‌ای جدید از کشتی را به عنوان یک شیوه جداگانه و مستقل، از سایر شیوه‌های کشتی گیری، در چارچوب اعتقادات، ارزش‌ها، و فرهنگ اسلامی و ملی مردم ایران، تعریف کرده و در نهایت به تصویب “اتحادیه جهانی کشتی”برساند.

به لطف خدا این امر محقق شد.

این شیوه از کشتی، ضمن اینکه با پوشش لازم تعریف شده، کلیه ملاحظات ممکن، برای حفظ سلامت بانوان علاقمند به این شیوه از کشتی را نیز، از طریق استفاده از پوشش کامل لباس کشتی، کلاه پوشش مو و گوش بند در نظر گرفته است.

نکته حائز اهمیت در “کشتی کلاسیک بانوان” این است که، بخاطر حفظ ارزش های مذهبی و ملی کشورمان، در واقع برای اولین بار، در میان تمامی رشته‌های ورزشی، یک شیوه مستقل و جهانی در ورزش، با پوشش مورد قبول جامعه مسلمان، و اوزان و ضوابط داوری مستقل، با پیشنهاد از سوی ایران تعریف شده و به تصویب مرجع جهانی آن رسیده است.

در واقع بر این اساس تمامی بانوان مسلمان و غیرمسلمان در شیوه‌ای از کشتی، که مطابق ارزش های مذهبی و ملی مردم مسلمان ایران و سایر کشورهای اسلامی است، رقابت خواهند کرد.

اصل برتر برای فدراسیون “کشتی جمهوری اسلامی ایران”، در تعریف این شیوه از کشتی برای بانوان علاقمند به فعالیت در این رشته ورزشی، حفظ اعتقادات و فرهنگ اسلامی و ملی مردم عزیز کشورمان بوده و خواهد بود. و این اصل در تمامی برنامه‎های توسعه‌ای این رشته، بعنوان خط قرمز کشتی کلاسیک بانوان قلمداد خواهد شد.

اخبار مرتبط:

موافقت اتحادیه جهانی کشتی با راه‌اندازی کشتی کلاسیک بانوان با پوشش کامل (اینجا)

حضور تیم‌های ملی کشتی سنتی بانوان ایران در بازی‌های داخل سالن آسیا (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *