تاریخ: ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ شناسه خبر: 51970

هوپ سولو دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال زنان آمریکا؛

باشگاه‌های مطرح جهان به دنبال جذب بازیکن تعلیقی فوتبال زنان آمریکا

باشگاه‌های مطرح جهان به دنبال جذب بازیکن تعلیقی فوتبال زنان آمریکا

هوپ سولو دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال زنان آمریکا گفت احتمالا سال آینده او را در دروازه تیم باشگاهی یک کشور خارجی خواهید دید.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس؛ اوت ۲۰۱۶ هوپ سولو دروازه‌بان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا از سوی فدراسیون فوتبال این کشور شش ماه از حضور در تیم ملی محروم شد.

او بعد از بزدل خواندن سوئدی‌ها در جریان بازی‌های المپیک ریو مورد بی‌مهری فدراسیون فوتبال آمریکا قرار گرفت. حالا مدت زیادی است که از پایان تعلیق شش ماهه او گذشته اما خبری از بازگشت اسطوره فوتبال زنان آمریکا به زمین فوتبال نیست.

به محض اعلام خبر تعلیق وی بسیاری گفتند، آخرین بازی خود را برای تیم ملی آمریکا در المپیک ریو ایفا کرد و برگشتی وجود نخواهد داشت. همان زمان که این خبر اعلام شد، گفتند توهین سنگربان آمریکایی به تیم ملی فوتبال زنان سوئد بهانه‌ای بود برای کنار گذاشتن وی در آستانه ۴۰ سالگی. فدراسیون فوتبال آمریکا قرارداد خود را با بهترین دروازه فوتبال زنانش فسخ کرد در حالیکه سولو طی مدت شش ماه تبعید مشغول جراحی و درمان شانه آسیب دیده خود بود.

هوپ سولوی ۳۶ ساله در جدیدترین مصاحبه خود به خبرنگار آسوشیتدپرس گفته بعد از پایان دوران تعلیق شش ماهه، به دنبال بازسازی حرفه فوتبالی خود رفته است.

دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در ادامه گفت: قراردادم تنها به دلیل مبارزه با فدراسیون فوتبال ایالات متحده برای پرداخت حقوق مساوی با مردان فسخ شد. مطمئن نیستم بعد از پایان مدت محرومیت ۱۵ ماهه نیز چیزی تغییر کرده باشد در حالیکه در عین حال فرصت‌های زیاد و پیشنهاداتی از سوی کشورهای خارجی با قراردادهای عالی داشتم که رد کردم. اما شما احتمالا سال آینده من را در یک کشور خارجی خواهید دید.

سولو که در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ برای تیم‌های باشگاهی سوئد و فرانسه بازی کرده گفت: وضعیت شانه‌ام بعد از جراحی بسیار خوب است و در حال حاضر یک بازوی کاملا فلزی دارم. الان از ۱۰ سال گذشته بهتر هستم، در سلامت کامل به سر می‌برم و تناسب اندام ایده‌آلی دارم. مایلم که دوباره به فوتبال برگردم. من بازنشسته نیستم و فعلا بازنشسته نمی‌شوم.

او همچنین به رقابت تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در جام جهانی ۲۰۱۹ فوتبال زنان در فرانسه اشاره کرد و افزود: می‌خواهم که برای تیم ملی کشورم در این بازی‌ها، رقابت کنم و جایزه دیگری در مسابقات جام جهانی بدست بیاورم. اما بعید است از من برای حضور در تیم ملی دعوت شود.

گفتنی است؛ سولو از سال ۲۰۰۰، ۲۰۲ بار پیراهن شماره ۱ تیم ملی را به تن کرد. بسیاری معتقدند سولو برجسته‌ترین دروازه بان تاریخ فوتبال آمریکا، چه مرد و چه زن بوده است.

بیشتر بدانید:

هوپ سولو از تیم ملی فوتبال آمریکا کنار گذاشته شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *