تاریخ: ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ شناسه خبر: 52625

آخرین گرند اسلم تنیس سال؛

روز پنجم یو اس اوپن ۲۰۱۷؛ سومین پیروزی ماریا شاراپووا در آرتور اش

روز پنجم یو اس اوپن ۲۰۱۷ ؛ سومین پیروزی ماریا شاراپووا در آرتور اش

ماریا شاراپووا در سومین دیدار خود در چارچوب رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا با غلبه بر صوفیا کنین جواز حضور در مرحله چهارم این مسابقات را بدست آورد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ روز پنجم رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا به برگزاری نیمی از بازی‌های دور سوم اختصاص داشت. ماریا شاراپووا تنیسور ۳۰ ساله روس در مرحله سوم یو اس اوپن ۲۰۱۷ صوفیا کنین تنیسور ۱۸ ساله آمریکایی را شکست داد. ( ۷-۵ ۶-۲ ). او تا کنون هر سه بازی خود را در ورزشگاه آرتور اش با پیروزی پشت سر گذاشته است. کنین در رتبه ۱۳۹ زنان جهان ۷ پله بالاتر از جایگاه کنونی شاراپووا یعنی ۱۴۶ قرار دارد. او نیز همچون شاراپووا متولد روسیه است اما در دوران کودکی به همراه خانواده‌اش به ایالات متحده نقل مکان کردند.

ماریا شاراپووا تنیسور ۳۰ ساله روس بعد از پایان محرومیت ۱۵ ماهه به این سو، برای اولین بار رقابت در یک گرند اسلم را تجربه می‌کند. در حالیکه کارولین وزنیاکی از سهمیه دعوتی شاراپووا در رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا انتقاد کرده بود،خودش در مرحله دوم یو اس اوپن حذف شد. این در حالی است که شاراپووا اعلام کرده در حال حاضر به رتبه‌بندی فکر نمی‌کند و هدفش تنها پیروزی در این مسابقات است. او می‌گوید: « حتی زمانی که شماره یک زنان جهان بودم نیز به تمام اهداف و آرزوهایم نرسیده بودم ».

آناستازیا سواستووا (۱۶) از لتونی دونا وکیچ از کرواسی را در دو ست ( ۶-۳ ۶-۲ ) مغلوب خود کرد. او در مرحله چهارم باید مقابل ماریا شاراپووا حاضر شود.

جولیا گورجس (۳۰) از لتونی الکساندرا کرانیچ صربستانی را در دو ست و با نتایج مشابه ۶-۳ از پیش رو برداشت.

گاربینیه موگوروزا بهترین تنیسور زن این روزهای مسابقات، ماگدالنا ریباریکووا تنیسور اسلواک را در دو ست و با نتایج مشابه ۶-۱ در هم کوبید.

ونوس ویلیامز (۹) که سرسختانه برای کسب سومین عنوان قهرمانی یو اس اوپن تلاش می‌کند، در روز پنجم رقابت‌ها با شکست ماریا ساکاری خود را برای رقابت در دور چهارم مقابل کارلا سوارز ناواروی اسپانیایی مهیا کرد.

پترا کویتووا (۱۳) از جمهوری چک کارولین گارسیا (۱۸) تنیسور فرانسوی را در دو ست ( ۶-۰ ۶-۴ ) از پیش رو برداشت.

کارلا سوارز ناوارو و اسلون استفنز از دیگر برندگان بخش زنان روز پنجم رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا بودند.

نتایج روز چهارم یو اس اوپن ۲۰۱۷ ؛ وداع زودهنگام قهرمان سابق رقابت‌ها اسوتلانا کوزنتسووا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *