تاریخ: ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ شناسه خبر: 52918

مهرو کمرانی: امیدوارم بانوان تکواندو ایران توانایی‌های خود را به رخ حریفان بکشند

مهرو کمرانی

سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان گفت: نفرات خوبی را در اختیار داریم که بدون حاشیه تمرینات خود پیگیری می‌کنند و اگر بخواهند و خود را باور کنند می‌توانند جز بهترین‌های دنیا باشند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ فاطمه مداحی در وزن منهای ۴۶ کیلو گرم، ناهید کیانی منهای ۵۳ کیلوگرم، طیبه پارسا منهای ۵۷ و پریسا جوادی در منهای ۶۲ کیلوگرم به پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی ۲۰۱۷ آسیا اعزام می‌شوند. مهرو کمرانی سرمربی تیم‌ملی تکواندو زنان کشورمان گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه بچه‌ها از اردوی جهانی در کنار ما حضور دارند به سبک و شیوه تمرینات آشنا هستند و ما نیز سعی کردیم نقاط ضعف آنها که در مسابقات مختلف منجر به عدم نتیجه گیری شده را برطرف نماییم.

فاطمه مداحی در وزن منهای ۴۶ کیلو گرم، ناهید کیانی منهای ۵۳ کیلوگرم، طیبه پارسا منهای ۵۷ و پریسا جوادی در منهای ۶۲ کیلوگرم به پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی ۲۰۱۷ آسیا اعزام می‌شوند.

مهرو کمرانی سرمربی تیم‌ملی بانوان اعزامی به پنجمین دوره بازی‌های هنرهای رزمی در خصوص شرایط تیم پیش از اعزام به این دوره از رقابت‌ها به روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: اردوی کوتاه مدتی را با ۴ هوگوپوش در مرکز جهانی پشت سر گذاشتیم که البته تعداد نفرات سهمیه‌ای است که از سوی کمیته المپیک برای ما تعیین شده بود. خدا را شکر تمرینات منظم و خوبی را پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه این بچه ها از اردوی جهانی در کنار ما حضور داشتند و با سبک و روش تمرینات آشنا هستند و امیدوارم با جدیتی که از خود نشان دادند بتوانند عملکرد قابل توجهی را در بخش تکواندو رقم بزنند.

وی افزود: تیم جوانی را در اختیار داریم اما خدا را شکر بچه ها در این ۷ ماه با حضور در میادین مختلف و تورنمنت‌های بین‌المللی تجربیات خوبی کسب کردند.

کمرانی با اشاره به امتیاز المپیکی این رقابت‌ها گفت: این رقابت‌ها G1 است و نمایندگان کشورمان با کسب مدال طلا می‌توانند ۱۰ امتیاز المپیکی کسب نمایند. این امتیازات قطعا برای بچه‌های ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به ویژه ناهید که در این مدت توانسته جایگاه خود را در رنکینگ جهانی ارتقا دهد و فکر می‌کنم کسب این امتیازات به او کمک کند تا بتواند جواز حضور در رقابت‌های گرندپری را کسب نماید.

سرمربی جوان و خوش سابقه کشورمان که این روزها توانسته برای تیم‌ملی بانوان کشورمان روزهای درخشانی را رقم بزند تصریح کرد: در این اردو سعی کردیم نقاط ضعف تکواندوکاران را که با حضور در مسابقات مختلف به آن پی بردیم از بین ببریم. نفرات خوبی را در اختیار داریم که بدون حاشیه تمرینات خود پیگیری می‌کنند و اگر بخواهند و خود را باور کنند می‌توانند جز بهترین‌های دنیا باشند.

وی در پاسخ به این سوال که فکر می کند در این دوره از رقابت‌ها برای نمایندگان کشورمان چه اتفاقی می‌افتد؟ گفت: خدا را شکر دختران ما از لحاظ فنی در جایگاه خوبی هستند و امیدوارم توانایی و استعداد خود را به رخ حریفان بکشند و بتوانند خوشرنگ‌ترین مدال این رقابت‌ها را کسب کنند.

کمرانی در ادامه با اشاره به مهمترین رقیب ایران در این مسابقات گفت: قطعا کره‌جنوبی با توجه به سرمایه گذاری که در بخش بانوان انجام داده است در این رقابت‌ها نیز قدرتمند ظاهر شده و از حریفان اصلی ما به حساب می‌آید اما بچه‌های ما نیز هیچ چیز کم ندارند و در تورنمنت بین‌المللی ازبکستان شاهد بودیم که زهرا شجاعی عملکرد خوبی برابر نماینده کره داشت و اگر در فینال آسیب نمی‌دید موفق می‌شد مدال طلایی این رقابت‌ها را کسب نماید.

وی با اشاره به آمادگی خوبی که نمایندگان کشورمان دارند افزود: فاطمه مداحی، ناهید کیانی، طیبه پارسا و پریسا جوادی در این مدت عملکرد خوبی داشتند و به خوبی پیشرفت را در خود احساس می‌کنند. ناهید در بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۷ برابر مدال آوران المپیکی و جهانی موفق شد بهترین نتیجه را رقم زده و خود را ارزیابی کند و به نظرم نتیجه بسیار خوبی کسب کرد هرچند که معتقدم اگر با تمام توانایی خود کار می‌کرد می توانست طلای این رقابت‌ها بدست آورد.

سرمربی تیم‌ملی بانوان کشورمان خاطرنشان ساخت: فاطمه مداحی از تکواندوکارانی است که فنی عمل می‌کند و قدرت انفجاری در ضربات صورت دارد و با توانایی که دارد به نظرم می‌تواند خوش بدرخشد. طیبه پارسا نیز از قدرت بدنی خوبی برخوردار است و در ضربات صورت کاملا غیرقابل پیش بینی عمل می‌کند و به نظرم فرد خوبی برای جایگزینی کیمیا در این وزن است. پریسا جوادی نیز در این مدت توانایی خود را نشان داده و خوشبختانه در زمین بی ترس مبارزه می‌کند و به نظرم این ویژگی است که برای هر تکواندوکاری لازم است.

2 پاسخ به “مهرو کمرانی: امیدوارم بانوان تکواندو ایران توانایی‌های خود را به رخ حریفان بکشند”

 1. زیبا گفت:

  در حالی که هر کشور میتونسته ۲ نفر در ۷ وزن یعنی ۱۴ نفر اعزام کنه فقط ۴ دخترو اعزام کردند. یعنی از پیش باختن چون ۱۰ مدالو از دست دادن. توانایی هاشون رو؟ از وقتی تو مربی شدی خانم کمرانی همیشه تیم بانوان نصفه و ناقص به مسابقات اعزام شده واقعا برات متاسفم

 2. زیبا گفت:

  البته تعداد نفرات سهمیه‌ای است که از سوی کمیته المپیک برای ما تعیین شده بود اما می تونستی اعتراض کنی نه؟
  مسابقات جهانی هم نصفه رفتی
  جهانی دانشجویان هم نصفه
  ارتشهای جهان هم احتمالا بانوان اعزام نمیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *