تاریخ: ۱۳۹۶-۰۷-۱۳ شناسه خبر: 53722

تکتم آخوندزاده ملی‌پوش کانوپولوی بانوان؛

تیم ملی کانوپولوی بانوان بسیار جوان شده است / قصد خداحافظی داشتم اما برگشتم

صحبت‌های تکتم آخوندزاده پیرامون حضور ایران در مسابقات کانوپولوی قهرمانی آسیا

آخوندزاده: تیم ملی کانوپولوی بانوان بسیار جوان شده است. تمام پیشکسوتان رفته‌اند و افرادی که هستند، تجربه برون مرزی چندانی ندارند اما در عین حال بسیار با انگیزه هستند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ قایقرانان به دور جدید تمرینات تیم ملی کانوپولوی بانوان دعوت شدند تا تمرینات آمادگی خود را به منظور حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا از امروز ۱۳ مهرماه آغاز کنند. تکتم آخوندزاده کانوپولیست مازندرانی تیم ملی ایران در خصوص هفتمین اردوی ملی‌پوشان به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: این اردو ۱۴ روزه برگزار می‌شود. ۲۵ مهر روز پایانی آن است. بعد از آن چند روزی بیرون از اردو خواهیم بود و مجددا هشت روز را متصل به اعزام در اردوی تمرینی سپری خواهیم کرد. مسابقات کانوپولوی قهرمانی آسیا ۱۷ آبان ماه در مالزی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دومین بار است که در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می‌کند، ادامه داد: سال گذشته در دیدار فینال مقابل سنگاپور شکست خوردیم و نایب قهرمان شدیم. این در حالی بود که چندین سال عنوان قهرمانی و سکوی اول در سلطه بانوان کانوپولیست ایران بود. امسال یک نبرد انتقامی مقابل سنگاپور در پیش داریم و برای بازپس گرفتن عنوان قهرمانی آماده‌تر از همیشه هستیم.

بازیکن تیم ملی کانوپولوی بانوان کشورمان خاطر نشان کرد: حالا که کانوپولو در مسیر المپیکی شدن قرار گرفته، سطح بازی‌ها بالا رفته است و سبک بازی تیم‌های آسیایی هم اروپایی شده و با گذشته فرق کرده است. این در حالی است که تیم ملی کانوپولوی بانوان ایران در تمام این مدت تنها دو مرتبه با تیم ملی کانوپولوی جوانان رقابت کرده که این هم به نفع جوانان بود و نه ما. البته قول تورنمنت اروپایی را هم به ما داده بودند اما عملی نشد.

او حضور یک مربی حرفه‌ای بدنساز را بهترین اتفاقی که امسال برای تیم ملی کانوپولوی بانوان بزرگسال افتاد معرفی کرد و گفت: سولماز قادرپناه بدنساز تیم و از دوستان دلارام مرزآبادی سرمربی ما است. او بدون هیچ چشم داشت و توقع مالی بزرگ‌ترین کمک را به تیم ما می‌کند. با عشق و علاقه به ملی‌پوشان این کار را انجام می‌دهد و البته احتیاج مالی هم ندارد. از طرفی سرمربی همواره به ما ایمان داشته و خوشبختانه مربی خوبی در تمام این مدت در کنار ما بوده است. دلارام مرزآبادی سابقا ملی‌پوش کانوپولوی بانوان بوده و چندین سال به عنوان کاپیتان تیم را همراهی می‌کرده. در این مدت هم یکی از پرافتخارترین ورزشکاران ایران بود. چندین سال نیز به عنوان کمک مربی فعالیت داشت و امسال برای اولین بار در راس تیم قرار گرفته، بدون اینکه کمک مربی داشته باشد.

او در خصوص ترکیب تیم ملی کانوپولو بانوان گفت: این تیم بسیار جوان شده است. به همین خاطر مربی تحت فشار است. تمام پیشکسوتان رفته‌اند و افرادی که هستند، تجربه برون مرزی چندانی ندارند اما در عین حال بسیار با انگیزه هستند. تعدادی از بازیکنان جوانان امسال برای اولین بار به بزرگ‌سالان ملحق شده‌اند.

آخوندزاده در پاسخ به سوال خبرنگار سایت ورزش بانوان که پرسید، “آیا ترکیب تیم بسته شده یا همچون مسابقات جهانی نزدیک به اعزام نام برخی از ملی‌پوشان از جمله شما حذف خواهد شد؟” عنوان کرد: اتفاقی که در مسابقات جهانی برای من افتاد و نامم لحظه آخر از ترکیب تیم خط خورد تکرار نخواهد شد. البته بعد از اینکه شهریور ماه سال گذشته نزدیک به اعزام نامم از لیست اعزامی‌ها به مسابقات جهانی خط خورد تصمیم به بازگشت نداشتم. اما رامین ارجمند یک روانشناس مطرح ورزشی، برای ادامه فعالیت من در کانوپولو و تیم ملی زحمت زیادی کشید؛ صحبت‌های ایشان تاثیر زیادی روی من گذاشت و از نظر روانی ذهنم را آماده بازگشت به کانوپولو کرد. از طرفی سومین سالی است که از فدراسیون حقوق نگرفته‌ایم و همین موضوع باعث شده بود تا به فکر کنار گذاشتن این رشته بیفتم اما باز هم عشق به کانوپولو مانع شد.

تکتم آخوندزاده عضو تیم ملی کانوپولوی بانوان

تکتم آخوندزاده عضو تیم ملی کانوپولوی بانوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *