تاریخ: ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ شناسه خبر: 53979

اگر شرایط فراهم شود؛

فریبا محمدیان: به حضور زنان در ورزشگاه پاسخ مثبت می‌دهیم

معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: امکان حضور زنان در ورزشگاه زمان‌بر است ولی اگر شرایط فراهم شود، به مطالبه حضور زنان در ورزشگاه پاسخ مثبت می‌دهیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از ایسنا؛ فریبا محمدیان معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: صنعت ورزش اجزای مختلفی دارد و یکی از این اجزا تماشاگران هستند. در عین حال ورزش را به عنوان یک پدیده بزرگ اجتماعی می‌بینیم که اگر با فرهنگ، قوانین و مقررات و چارچوب‌های نظام منطبق باشد تعالی کشور را به همراه خواهد داشت، در غیر این‌صورت، بدون شک شاهد اتفاقات خوبی نخواهیم بود.

وی ادامه داد: همه ما معتقدیم که می‌توان از ورزش به عنوان ابزاری برای ایجاد هنجار و ارتقای هنجار استفاده کرد و با تکیه بر آن، مرام‌های مبتنی بر آموزه‌های دینی و فرهنگی را آموزش و گسترش داد. این در حالی است که برخلاف بسیاری از کشورها، از زنان به هیچ عنوان استفاده ابزاری نمی‌کنیم ولی باید فضا را به دور از هیجانات و در مدار عقل و منطق آماده کنیم تا در فرآیندی که بدون شک زمان‌بر است، به این مطالبه پاسخ دهیم.

معاون ورزش بانوان افزود: بدون تردید این‌طور نیست که مشکلات ورزشی زنان و مردان در همه موارد همانند یکدیگر باشد. در برخی موارد، مشکلات عام است و جنسیت نمی‌شناسد ولی ماهیت برخی مباحث از جمله نقش‌های اجتماعی در حوزه زنان و مردان متفاوت است. با همه این تفاسیر، فضا در سطح کلان و خرد به گونه‌ای مدیریت می‌شود که همه موانع مدنظر قرار گیرد و شرایط به سمت و سویی برود که بانوان علاوه بر ایفای نقش‌های اصلی خود در خانواده و اجتماع، به ورزش هم بپردازند.

محمدیان با بیان اینکه امروز فضای ورزش بانوان روند صعودی دارد، تصریح کرد: به عنوان مثال طی نیمه نخست مهرماه، حدود ۱۶ مدال آسیایی و جهانی و کاپ‌های بین‌المللی توسط بانوان کسب شده و این بسیار ارزشمند است. این نشان می‌دهد که بانوان عزم خود را جزم کرده‌اند تا در حوزه ورزش هم مثل سایر حوزه‌ها بدرخشند.

معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: چهار محور در راستای احکام برنامه ششم هماهنگ کرده‌ایم تا بتوانیم سهم ورزش را در حوزه تندرستی، اوقات فراغت، عزت و اقتدار ملی و رونق اقتصادی افزایش دهیم و بدون شک این سهم در حوزه ورزش بانوان باید ارتقا یابد. برای هر کدام نیز چندین برنامه تنظیم و به استان‌ها ابلاغ شده است. هر استان به اقتضای شرایط، منابع، نیروی انسانی و آمایش سرزمین خود برخی از این برنامه‌ها را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *