تاریخ: ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ شناسه خبر: 54032

اولین قهرمانی ماریا شاراپووا بعد از پایان محرومیت ۱۵ ماهه دوپینگ

اولین قهرمانی شاراپووا بعد از پایان محرومیت 15 ماهه دوپینگ

ماریا شاراپووا تنیس باز مطرح روس که 15 ماه به علت استفاده از داروهای ممنوعه نیروزا (دوپینگ) محروم شده بود، امروز بعد از گذشت بیش از دو سال فاتح تنیس آزاد تیانجین شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ماریا شاراپووا تنیس باز مطرح روس که ۱۵ ماه به علت استفاده از داروهای ممنوعه نیروزا ( دوپینگ ) محروم شده بود، روز گذشته ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ بعد از گذشت بیش از دو سال فاتح تنیس آزاد تیانجین شد و اولین قهرمانی خود پس از محرومیت را در تنیس زنان جشن گرفت. این هفتمین حضور تنیسور روس در مسابقات تنیس زنان بعد از پایان محرومیتش بوده است.

سیدبندی مسابقات تنیس تیانجین ۲۰۱۷:

نام کشور تنیسور رنک سید
جمهوری چک پترا کویتووا ۱۸ ۱
چین پنگ شوای ۲۵ ۲
کرواسی دونا وکیچ ۴۶ ۳
قزاقستان یولیا پوتینتسووا ۴۸ ۴
یونان ماریا ساکاری ۵۰ ۵
اوکراین لسیا تیسورنکو ۵۱ ۶
ایالات متحده آمریکا آلیسون ریسک ۵۳ ۷
رومانی ایلینا کاملیا ۵۷ ۸

مسابقات تنیس اوپن تیانجین که در شهر تیانجین چین برگزار می‌شود، جزو یکی از مسابقات حرفه‌ای زنان در زمین هارد کورت است. شاراپووا در فینال رقابت‌های تنیس آزاد تیانجین با نتیجه ۷-۵ و ۷-۶ مقابل آرینا سابالنکا از بلاروس در دیداری که ۲ ساعت و ۵ دقیقه به طول انجامید، به برتری رسید.

او در مسیر قهرمانی ایرینا کاملیا بگو از رومانی، ماگدا لینت از لهستان، استفانی ووگل از سوییس، پنگ شوای از چین و آرینا سابالنکا از بلاروس را از پیش رو برداشته بود.

شاراپووا که قبلا نفر اول تنیس زنان جهان بود، در ماه آوریل بعد از ۱۵ ماه محرومیت به علت دوپینگ دوباره به میادین تنیس بازگشت.

آخرین قهرمانی شاراپوا در سال ۲۰۱۵ در تنیس آزاد ایتالیا بود. او پنج قهرمانی گرند اسلم را در کارنامه دارد.

این قهرمان تنیس در حال حاضر در رده ۸۶ تنیس زنان جهان قرار دارد اما بعد از برد در این دیدار به رتبع ۵۷ تنیس زنان صعود خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *