تاریخ: ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ شناسه خبر: 54191

گرنداسلم تکواندو سخت‌تر و جذاب‎تر از المپیک و جهانی و گرندپری!

مسابقات گرنداسلم تکواندو تورنمنت جدیدی است که توسط فدراسیون جهانی تکواندو به تقویم سالانه مسابقات افزوده شده و در پایان هر سال میلادی برگزار می‌شود

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات گرنداسلم تکواندو تورنمنت جدیدی است که توسط فدراسیون جهانی تکواندو به تقویم سالانه مسابقات افزوده شده و در پایان هر سال میلادی برگزار می‌شود.

این تورنمنت در ۴ وزن المپیکی در بخش مردان و بانوان برگزار می‌شود، اما بر خلاف المپیک که ۱۶ نفر در هر وزن شرکت می‌کنند در گرنداسلم ۱۲ نفر در هر وزن شرکت خواهند کرد!

جایزه وسوسه انگیز مسابقات گرنداسلم تکواندو یکی از دلایل جذاب شدن این تورنمنت است، در پایان این مسابقات به دارنده‌های مدال طلا ۷۰ هزار دلار، نقره ۲۰ هزار دلار و برنز ۱۰ هزار دلار پاداش داده می‌شود.

از بین ۱۲ نفر شرکت کننده، ۹ نفر به صورت مستقیم در مسابقات شرکت خواهند کرد.

قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶، ۲ طلایی مسابقات قهرمانی جهان (به علت وجود هشت وزن جهانی)، دارنده مدال طلا فینال گرندپری ۲۰۱۷، نفرات اول، سه مرحله گرند پری ۲۰۱۷، قهرمان فینال گرندپری ۲۰۱۶ و یک سهمیه برای کشور میزبان در نظر گرفته می‌شود.

درصورتی که یک نفر بیش از یک عنوان از عناوین بالا را کسب کند، با توجه به رنکینگ نفرات برتر المپیکی، کسی که نتوانسته عناوین بالا را کسب کند دعوت خواهد شد!

اما برای ۳ نفر باقی مانده از ۱۲ نفر مسابقات انتخابی برگزار خواهد شد که این تورنمنت انتخابی دارای گرید ۱ است و در هر وزن المپیکی حداکثر ۳۰۰ نفر می‌توانند، شرکت کنند! در پایان نفرات اول، دوم و سوم این تورنمنت به گرنداسلم راه پیدا خواهند کرد.

پس از برگزاری مسابقات انتخابی بین دعوت شدگان به تیم ملی تکواندو بانوان، بهترین‌های هر وزن به مسابقات انتخابی گرنداسلم اعزام خواهند شد:

اسامی دعوت شدگان به نخستین دوره مسابقات گرنداسلم تکواندو بانوان:

وزن اول (۴۹- کیلوگرم): ناهید کیانی و سودابه پورصادقی
وزن دوم (۵۷- کیلوگرم): پریسا جوادی و مهسا پورمیرزای
وزن سوم (۶۷- کیلوگرم): زهرا شیدایی و مبینا بابالو
وزن چهارم (+۶۷ کیلوگرم): فاطمه مصطفایی و زهرا پوراسماعیل

هدایت این تیم برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی به عنوان مربی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *