تاریخ: ۱۳۹۶-۰۸-۰۴ شناسه خبر: 54341

از زبان کیمیا و مهرو کمرانی؛

علت آسیب دیدگی‌های مکرر کیمیا علیزاده چیست؟/ دو خواهش کیمیای تکواندو از مردم ایران

علت آسیب دیدگی‌های مکرر کیمیا علیزاده چیست؟/ دو خواهش کیمیای تکواندوی ایران از مردم ایران

مهرو کمرانی علت آسیب‌دیدگی‌های مکرر کیمیا علیزاده را جهش ناگهانی او از نوجوانان به جوانان و بزرگ‌سالان دانست در حالیکه هنوز عضلات آماده و ورزیده‌ای نداشت.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ «ایران‌دخت» نام برنامه‌ای است که هر دوشنبه از شبکه ورزش پخش می‌شود و به ورزش بانوان اختصاص دارد و در اولین قسمت این مجموعه میزبان مهرو کمرانی و کیمیا علیزاده بود.

مهرو کمرانی سرمربی کیمیا علیزاده در بخشی از صحبت‌هایش در پاسخ به سوال مجری برنامه که پرسید “علت آسیب‌دیدگی‌های مکرر کیمیا علیزاده چیست؟” اعلام کرد: کیمیا در مسابقات کسب سهمیه المپیک نوجوانان در حالی که در پیک خود بود، شرکت کرد. وقتی به ایران بازگشت به تیم ملی جوانان ملحق شد و خود را با پیک جوانان هماهنگ کرد. در حالیکه روندی باید طی شود که یک ورزشکار به پیک خود برسد و پیک ورزشکار یعنی اوج عملکرد او. بعد از پیک باید یک دوره استراحت برای ورزشکار تعیین شود. اما کیمیا به اردوی جوانان دعوت شد و باید پیک خود را با آنها سازگار می‌کرد. از طرفی از لحاظ روحی هم آمادگی حضور در اردوی جوانان را نداشت. آن زمان حتی به خاطر سن کم او اجازه مبارزه به کیمیا را ندادند.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان ادامه داد: آن زمان مینو مداح سرمربی تیم ملی بود. بدنسازی این تیم اشکال داشت البته نه برای بقیه، بلکه فقط برای کیمیا که تازه به این تیم ملحق شده بود و هنوز عضلات آماده و ورزیده‌ای نداشت و به همین خاطر زود آسیب می‌دید. این نه فقط در تکواندو بلکه در تمام رشته‌های ورزشی اثبات شده است که آمادگی جسمانی دو سوم راه یک رشته ورزشی است.

کیمیا علیزاده که به تازگی آسیب‌دیدگی مچ پای راست خود را جراحی کرده گفت: کمتر از دو هفته دیگر گچ پایم را باز می‌کنند. الان هم خوبم و هم خوب نیستم. روزهایی که بدون تمرین تکواندو را پشت سرمی‌گذارم به هر شکلی بدترین روزهای زندگی من است. خصوصا این دوره که مجبور بودم کلا در خانه باشم و استراحت کنم. واقعا دوست داشتم در مسابقات گرند اسلم تکواندو شرکت کنم اما قسمت نبود. قطعا برای مسابقات بعدی تلاش خواهم کرد.

کیمیا اشاره‌ای کرد به بعد از مسابقات جهانی و کسب مدال ارزشمند نقره و گفت: بعد از مسابقات جهانی اتفاقاتی افتاد که واقعا دلم شکست و ناراحت شدم. همیشه بعد از مسابقات فیلم مبارزه خودم را می‌بینم اما این بار اصلا نتوانستم ببینم. صحبت‌ها و قضاوت‌های زیادی را در مورد خودم شنیدم که واقعا درست نبود. هیچ‌گاه بازیکنی نبودم که با کلمات سرد شوم و انگیزه‌ام را از دست بدهم وقتی کسی از تکنیکم انتقاد کند جنبه مثبت آن را می‌بینم و سعی می‌کنم آن را برطرف کنم اما این بار نتوانستم با خودم کنار بیایم.

در پایان این گفتگو کیمیا اعلام کرد که دو خواهش از مردم کشورش دارد، اول اینکه بازیکنان را به راحتی مورد قضاوت قرار ندهند و به آنها برچسب بی‌غیرت نزنند دوم اینکه همانطور که مردم ایران از او انتظار افتخارآفرینی دارند، هم‌وطنانش هم سعی کنند تا او را قضاوت نکنند.

علت آسیب دیدگی‌های مکرر کیمیا علیزاده چیست؟/ دو خواهش کیمیای تکواندوی ایران از مردم ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *