تاریخ: ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ شناسه خبر: 54844

در ستایش حضور پرشور تماشاگران مشهدی در لیگ برتر فوتسال بانوان؛

برای سکوهای الهام بخش؛ زنده باد مشهد!

در ستایش حضور پرشور و بی نطیر تماشاگران مشهدی در لیگ برتر فوتسال بانوان؛ برای سکوهای الهام بخش؛ زنده باد مشهد!

فوتسال، این جذاب و دوست داشتنی همیشگی در خاک ما گام به گام رو به جلو می‌رود و حالا سکوهای شلوغ و پر سر و صدا جای خود را بین زنان ما هم باز کرده.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در سه شنبه ای که گذشت ، در مشهد و در لیگ برتر فوتسال اتفاق خاصی افتاد. سکوهای شلوغ و پرشور در سالن شهید بهشتی مشهد حالا برای همه ما الهام بخش است.

حضور نزدیک به هزار تماشاگر در یک بازی فوتسال در لیگ برتر بانوان نشان می دهد فوتسال به تدریج جای خود را در میان بانوان باز می کند. فوتسال از یک ورزش مردانه بودن فاصله گرفته و حالا بچه های مشهد شور و شوق را به لیگ ما تزریق می کنند.

این که این تماشاگران خودجوش به سالن شهید بهشتی آمدند یا سیاه جامگان با ابزار و روشی پای آن ها را به سالن باز کرده اهمیت ندارد بلکه مهم ، نفس وجود آن هاست. این که ببینند که آن وسط ، دخترانی شبیه به خودشان، می جنگند ، می خواهند ، شور می آفرینند و دست از تلاش نمی کشند.

شاید همین “دیدن” چراغ راه آینده فوتسال زنان این آب و خاک باشد. قلب آینده فوتسال ایران از روی همین سکوها شروع به تپش خواهد کرد. در سالن های سرد ، تهی از تماشاگر که گاهی با خبرنگاران و عکاسان هم رفتار خوبی نمی شود ، نمایش ستاره ها ممکن است شکوه داشته باشد اما فروغ نه.

رو راست باشیم. فوتسال بدون تماشاگر مثل نمایشی خارق العاده ای از یک گروه موسیقی درجه یک روی استیج در یک آمفی تئاتر خالی از آدم است. انگار هر چه آرشه را روی ویولون می کشی ، هر چه انگشتان هنرمندت را روی کلیدهای پیانو حرکت می دهی کسی نیست که تو را به خاطر راهی که انتخاب کردی ستایش کند.

ما به این ستایش نیاز داریم. به گرمایی که از روی سکو به ما منتقل می شود. وقتی می دویم و وقتی برنده ایم و حتی بازنده.

در مشهد ، فوتسال زنان در ایران وارد دوران جدیدی از زندگی خود شد. گرچه برای این که فوتسال ، این عشق دوست داشتنی ما در همه جای سرزمین ، سکوهای پرتماشاگر را به خود ببیند راهی طولانی در پیش است اما مشهد امروز الگوی ماست برای آینده . از شمال گرفته تا جنوب. زنده باد مشهد. شهری که همیشه حال ما را خوب می کند.

به قلم حامد اسماعیلی

مطالب مرتبط:

استقبال پرشور مشهدی‌ها از لیگ برتر فوتسال بانوان

یک پاسخ به “برای سکوهای الهام بخش؛ زنده باد مشهد!”

  1. یکی از اهالی فوتسال گفت:

    تبریک به تماشاگران مشهدی و تیم سیاه جامگان که نوید یک تیم خوب و بااتیه را میدهد.
    آفرین به خانم شریف و جوانترین تیم لیگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *