تاریخ: ۱۳۹۶-۰۸-۲۰ شناسه خبر: 54933

اختصاصی / خبرنگار اعزامی

یادداشتی برای ال کلاسیکوی فوتبال بانوان / شهرداری بم – سپاهان اصفهان ؛ جایی برای بازنده ها نیست

یادداشتی برای ال کلاسیکوی فوتبال بانوان / شهرداری بم - سپاهان اصفهان ؛ جایی برای بازنده ها نیست

اینجا بم ؛ جایی در استان کرمان. هیاهویی در شهر نیست و بم نشانی از برگزاری بزرگترین بازی نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال بانوان ندارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی از سایت ورزش بانوان ، در سرزمین نخل های سر به فلک کشیده ، خاک خاطره های تلخی که هنوز سنگینی اش روی سینه ماست و البته خاک مردم خاکی ، صبور و آرام ، فوتبال بهانه ای است که ما را به این نقطه از خانه اجدادی کشانده.

ال کلاسیکوی فوتبال بانوان ایران.

شهرداری بم ، پرافتخارترین تیم لیگ برتر فوتبال ایران و سپاهان اصفهان، تازه وارد به لیگ برتر که با استخوان بندی آینده سازان سال گذشته ، سودای قهرمانی دارد.

با احترام به راه یاب ملل سنندج و همه تیم هایی که شاید در ادامه لیگ مدعی شوند ، این تقابل بین بم و اصفهان ، ممکن است سرنوشت قهرمانی لیگ را مشخص کند. ورزشگاه فجر بم آماده بازی است و گویا دمای هوای روزها در بم ، گرمای خود را از حساسیت این بازی وام گرفته است.

در اردوی شهرداری بم همه چیز آرام و شاد به نظر می رسد. تمرین آخر آن ها نشان می داد هم مرضیه جعفری و هم بازیکنان شهرداری بم به خصوص باتجربه ترها ، با آرامش به استقبال این بازی می روند. آن ها اما در دل زخم از دست دادن قهرمانی فصل گذشته را دارند. شاید از روی ادب و کمی سیاست ، کسی در شهرداری بم علاقه ای به رجز خواندن برای سپاهان نداشته باشد اما کیست که نداند برای شهرداری بم ، پیروز شدن در این بازی چقدر مهم است. امتیاز پیروزی در این بازی برای شهرداری بم بیش از ۳ امتیاز است. امتیازی به وسعت اثبات این که آن ها هنوز هم بهترین تیم ایران هستند.

در آن سوی میدان ، تیم سمیه شهبازی ، سرمست از قهرمانی فصل گذشته در بم برای میزبان نقشه کشیده است. سپاهان با انبوهی از بازیکنان تاثیرگذار که طی یک سال اخیر برای خود اسم و رسمی پیدا کرده اند انگیزه های خاص خود را برای بردن این بازی دارد. پیروزی آن ها در بم می تواند موقعیت آن ها را به عنوان تیمی که امید اول قهرمانی خواهد بود تثبیت کند اما ساده لوحانه است اگر فکر کنیم که سپاهان روز آسانی خواهد داشت. تساوی ، نتیجه ای است که احتمالا سپاهان را راضی تر خواهد کرد تا شهرداری بم اما تمایلات تهاجمی از هر ۲ تیم با توجه به سابقه آن ها می گوید که این بازی احتمالا برنده دارد.

این چیزی شبیه به یک جنگ است. جنگی که اگر تماشاگر داشت جانانه تر می شد. با این حال ، هجوم ستاره ها به میانه چمن ورزشگاه فجر ، چشم تمام فوتبال زنان ایران را به خود خیره می کند. جایی برای بازنده ها نیست. تیمی که بازنده از میدان خارج شود معنای این جمله را حداقل برای چند هفته درک خواهد کرد.
*حامد اسماعیلی

یک پاسخ به “یادداشتی برای ال کلاسیکوی فوتبال بانوان / شهرداری بم – سپاهان اصفهان ؛ جایی برای بازنده ها نیست”

  1. فاطمه گفت:

    شهرداری بم برنده این بازی و قهرمان لیگ امساله شک نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *