تاریخ: ۱۳۹۶-۰۸-۲۲ شناسه خبر: 55082

شهرداری بم آینه را مقابل قامت سپاهان قرار داد؛

همه دلایل شکست سپاهان و پایان ماه عسل

تیم فوتبال بانوان سپاهان اصفهان

سپاهان ال کلاسیکوی فوتبال زنان ایران را باخت و حالا شاید این شکست به آن ها یادآوری کند که با القاب مهندس و غیره قرار نیست تیمی رستگار شود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شکست سپاهان از شهرداری بم یک بحث است و دریافت ۴ گل از رقیب و مدعی قهرمانی یک بحث دیگر. گرچه سپاهانی ها از پیروزی در این بازی سخن گفته بودند اما برای این که به شهرداری بم آن هم در این بازی خانگی شانس برد بدهیم ، فقط سر سوزنی واقع بینی لازم بود.

سپاهان پیش از شروع بازی هم در خطر شکست قرار داشت و این را نمایش خوب شهرداری بم طی هفته های اخیر از یک سو و نگرانی های سمیه شهبازی بابت دیر بسته شدن تیمش وارد گوی احتمالات کرده بود. این که سمیه شهبازی متواضعانه و برای برداشتن فشار از روی دوش شاگردانش می گوید که مقصر شکست بوده تنها بخشی از واقعیت ماجراست. او در این شکست دخیل بود اما مقصر همه چیز نبود:

۱) شاید غرور: سپاهان و در یک سال گذشته آینده سازان ، با وجود طی کردن دوره ای فوق العاده دچار خود بزرگ بینی شدند. رسانه های دور از میدان و پشت درهای بسته هم به این خود بزرگ بینی دامن زدند. شهرداری بم اما سپاهان و بازیکنانش را پس از مدت ها در برابر آینه قرار داد. آینه ای که اگر امروز به خوبی در آن نگاه نکنند و خود واقعی را در آن نبینند دست به دست بین تیم های دیگری هم خواهد چرخید.

۲) بدون برنامه و تاکتیک؟ : سپاهان برای گلزنی راهی را به مدتی طولانی در پیش گرفت که خیلی زود مشخص شد راهی اشتباه است. وقتی بارها توپ های بلند و مستقیم را روی دروازه حریف می ریزد و همیشه این مدافعان حریف هستند که ضربه سر اول را می زنند دیگر چه اصراری به تکرار است؟ تمام برنامه ، استفاده از توپ های برگشتی پشت محوطه بود؟ مگر این توپ ها چقدر شانس موفقیت و اصلا رخ دادن دارد؟ سپاهان روی زمین کم کار بود و اندک برنامه های هجومی زمین پایه خود را وقتی اجرا کرد که هم دیر شده بود و هم تیم خسته بود.

۳) تیم بی ستاره: وقتی از تیم سپاهان صحبت می شود همه به یاد بازیکنان ملی پوش و ستاره های فوتبال بانوان ایران می افتند. اما تیمی که در بازی با شهرداری بم ۴ گل خورد نشان داد که حتی جمع کردن بازیکنان تراز اول فوتبال بانوان در یک تیم نمی تواند، باعث پیروزی و موفقیت آن تیم گردد. در روزی که، هیچ کدام از بازیکنان سپاهان اصفهان در شرایط خوبی نبودند. نه خبری از بازی سازی بود و نه برنامه ای برای از کار انداختن حریف. فاطمه گرایلی با وجود این که یک بازیکن کند است هر گاه اراده کرد شیرازه خط دفاعی سپاهان را بهم ریخت. چهره کلافه الهام فرهمند در اواخر وقت بازی به خودی خود گویای روز بدی بود که بر همه سپاهان گذشت.

۴) زمین چمن بازی مشکل داشت؟!! سپاهان در این زمین برای بازی کردن مشکل داشت. زمین بازی در بم به طور منطقی زمین خوبی نیست. زمین چمن مصنوعی مستعملی که مشخص نیست روز اول با چه استانداردی در این ورزشگاه زیبا نصب شده و اکنون هم که عمرش سپری شده. در این وضعیت ، شهرداری بم که روی همین زمین تمرین می کند مشکلی ندارد اما سپاهان یا هر تیم دیگری در این شرایط به مشکل می خورند چنان که برای سپاهان هم رخ داد. اما فراموش نکنیم زمین فقط یکی از دلایل است. یک تیم مدعی قهرمانی تنها به خاطر زمین بد ، ۴ گل نمی خورد. یک تیم مدعی قهرمانی ، همیشه باید پلن های دوم و سومی داشته باشد اما پلن های سپاهان در بم ته کشید.

شاگردان سمیه شهبازی باید از این شکست درس بگیرند. ماه عسل برای این تیم تمام شده است. آن ها برای بازگشت به کورس قهرمانی و جلوگیری از تکرار اتفاقات بم باید به دنبال شنیدن نظر منتقدان و پیشرفت کیفی باشند. اگر بپذیرید که مشکلی وجود دارد نیمی از راه موفقیت را طی کرده اید.

حامد اسماعیلی

اخبار مرتبط:

نتایج هفته چهارم لیگ برتر فوتبال بانوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *