تاریخ: ۱۳۹۶-۰۸-۲۳ شناسه خبر: 55192

در گفتگو با ملی‌پوش کانوپولوی بانوان؛

نایب قهرمانی بانوان کانوپولیست ایران با قایق‌های شکسته ۱۷ کیلویی

تکتم آخوندزاده

تکتم آخوندزاده بعد از نایب قهرمانی تیم ملی کانوپولو کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: قایق‌های بی‌کیفیت ما ساخت ایران بودند و 17 کیلو وزن داشتند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تکتم آخوندزاده بعد از نایب قهرمانی تیم ملی کانوپولو کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی مالزی در گفتگو با سایت ورزش بانوان اظهار کرد: چین تایپه از چیزی که فکر می‌کردیم، قوی‌تر ظاهر شد. تجهیزات قایقرانی تیم ما به هیچ‌وجه با تجهیزات بازیکنان چین تایپه قابل قیاس نبود. قایق‌های ما ساخت ایران و بی‌کیفیت بودند و ۱۷ کیلو وزن داشتند در حالی که وزن قایق‌های این تیم تنها ۸ کیلو بود. این تیم تورنمنت اروپایی کانوپولو رفته بود در حالی که ما تنها دو بازی تدارکاتی با تیم جوانان ایران پشت سرگذاشته بودیم. همه ما نهایت تلاش‌مان را در این بازی‌ها کردیم و از جان مایه گذاشتیم. اما هرجور که حساب کنیم قهرمانی حق آنها بود. با اینکه پیش از اعزام، سنگاپور را اصلی‌ترین رقیب خود می‌دانستیم اما چین تایپه ما را غافلگیر کرد.

عضو تیم ملی کانوپولو بانوان افزود: بازی نیمه نهایی مقابل سنگاپور بسیار حساس و نفس‌گیر برگزار شد. با سوم شدن فاصله بسیار کمی داشتیم اما به حدی با غیرت بازی کردیم که نتیجه را به گل طلایی کشاندیم. معمولا ایران در زدن گل‌های طلایی عملکرد بهتری نسبت به رقبا داشته و دارد.

وی خاطر نشان کرد: برای اولین بار باید این قایق‌های ساخت ایران در مسابقات قهرمانی کشوری تست می‌شدند و اگر مناسب بودند برای مسابقات قهرمانی آسیا استفاده می‌شدند. اما این قایق‌ها در مهم‌ترین رویداد کانوپولو بانوان ایران آزمایش خود را پس دادند و کسی هم از آنها راضی نبود. قایق‌ها به صورت مشترک بین بانوان و آقایان استفاده می‌شدند و اگر مردان ایران با این قایق‌ها بعد از چند سال مقام قهرمانی مسابقات آسیایی را بدست آوردند به این خاطر بود که رقبای اصلی آنها از جمله ژاپن با ترکیب اصلی خود به این رویداد نیامده بودند.

آخوندزاده افزود: پیش از بازی فینال مقابل چین تایپه، قایق من که قبل‌تر توسط یکی از اعضای تیم ملی مردان استفاده شده بود، شکست و در حالیکه ۵ دقیقه از شروع بازی فینال ما گذشته بود من همچنان روی نیمکت ذخیره‌ها گریه می‌کردم و منتظر تعمیر قایقم بودم و بعد از اینکه تعمیر شد بدون گرم کردن بازی کردم.

او در مقایسه کانوپولو بانوان ایران با کشورهای آسیایی عنوان کرد: از نایب قهرمانی در این مسابقات راضی هستم. بانوان ایران اگر امکانات بهتری، حداقل یک سوم امکانات چین تایپه و یا سنگاپور را در اختیار داشته باشند، حرف اول آسیا را می‌زنند. همچنان هم تیم‌ها از ایران ترس دارند و برای شکست ما برنامه ریزی می‌کنند.

ملی‌پوش کانوپولوی کشورمان در پایان گفت: از دلارام مرزآبادی سرمربی تیم، به خاطر تمام زحماتش ممنونم. بدنساز تیم که انصافا بدون چشم داشت در کنار ما بود از دوستان صمیمی خانم مرزآبادی بود. از طرفی روزهای نزدیک به اعزام که از نظر روحی شرایط خوبی نداشتیم، سرمربی تیم با دعوت روانشناس کمک بسیار بزرگی به همه ما کرد. همچنین برای روحیه دادن به ما حتی در جریان چند دیدار از این مسابقات به عنوان مربی بازیکن در کنار ما با حریفان رقابت می‌کرد.

در گفتگو با تکتم آخوندزاده ملی‌پوش کانوپولوی بانوان؛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *