تاریخ: ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ شناسه خبر: 55780

بعد از انتخاب به عنوان نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال؛

تیم رسانه ای هندبال زنان تشکیل می شود/ دفاع از عملکرد مشت زن و تیم ملی

میترا نوری نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال

میترا نوری بعد از انتخابش به عنوان نایب رئیس فدراسیون هندبال گفت: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های من این است که بانوان هندبال ایران تیم رسانه‌ای داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان؛ میترا نوری که پیش از این به عنوان نایب رئیس فدراسیون‌های هندبال و اسکی بوده است بار دیگر با حکم علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال به سمت نایب رئیس بانوان منصوب شد.

وی بیش از پانزده سال است که در حوزه ورزش بانوان بعنوان ورزشکار، مربی، داور، مدیر اجرایی و در نهایت بعنوان نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال فعالیت داشته است و به عنوان یک عضو هندبالی در طول این دوران به نقاط ضعف و قوت این حوزه اشراف کامل داشته و همین موضوع توقعات را از او بالا خواهد برد.

نوری در گفتگو با ورزش بانوان اظهار کرد: هندبال بانوان علی رغم سن و سال بالایی که دارد حدودا نزدیک به ۴۰ سال، هنوز یک نهال نوپا است و نیاز به رشد دارد. خوشبختانه رئیس فدراسیون هندبال نگاه بسیار مثبتی به بخش بانوان این فدراسیون دارد و به جرعت می‌گویم جدیت ایشان از من هم برای پیشروی امور بانوان بیشتر است.

او با تقدیر و تشکر از معصومه مشتزن که پیش از او مسئول زنان فدراسیون بود، عنوان کرد: خانم مشتزن در مدتی که در این فدراسیون مشغول به کار بود، زحمات زیادی کشید و قطعا با برگزاری مراسم تودیع از ایشان قدردانی خواهد شد. نمی‌توان رکود این روزهای هندبال بانوان را به ایشان ربط داد، چرا که بزرگ‌ترین ضعف این فدراسیون عدم ثبات مدیریت بود و نباید هیچ شخصی را در تیررس علت ناکامی آن قرار داد. فدراسیون هندبال به مدت ۵ سال توسط ۵ شخص مختلف اداره شده است. در فدراسیونی که در ۵ سال ۵ رئیس عوض کرده نظم و نظامی هم نمی‌ماند.

نایب رئیس جدید فدراسیون هندبال بیان کرد: با تجمیع نظر دوستان در این فدراسیون، نتیجه گرفتیم مکتوبه‌ای آماده شود شامل برنامه استراتژیک رشد هندبال بانوان ایران که به تصویب هیئت رئیسه برسد و شکل اجرایی بگیرد. برنامه‌ای که حتی در نبود من نوعی هم قابل ادامه دادن باشد. اما همه باید برای پیش بردن این برنامه تلاش کنند، از بنده گرفته تا روئسای هیئت‌های استانی، ورزشکاران، مربیان و داوران تا برنامه ریزی فدراسیون پیش رود.

نوری با اشاره به اینکه دوره قبل نایب رئیسی‌اش در فدراسیون، مسابقات هندبال بانوان را از رادیو پخش زنده کردند، گفت: این موضوع با بازخورد بسیار خوبی از سوی اسپانسرها مواجه شد که می‌گفتند بالاخره نام تیم را از یک جا می‌شنویم. به همین خاطر یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های من این است که بانوان هندبال ایران تیم رسانه‌ای داشته باشند، چرا که همین موضوع به فعالیت هر چه بیشتر هیئت‌های استانی و حضور بیشتر اسپانسرها کمک خواهد کرد. به عنوان مدیر بخش بانوان فدراسیون هندبال مهم‌ترین مسئولیتم این است که عوامل مختلف را با هم هماهنگ کنم تا تمام امور طبق برنامه‌ریزی پیش رود. البته تمام اینها در کنار حمایت رئیس فدراسیون محقق خواهد شد که خوشبختانه ما این شانس را داریم و از حمایت آقای رحیمی بهره می‌بریم.

بدنبال هفتمی بانوان هندبالیست ایران در آسیا میترا نوری به عنوان شخصی که یک کرسی در هندبال آسیا دارد، بدون هیچگونه انتقادی، تمام قد از بانوان هندبالیست کشورمان حمایت کرد و گفت بانوان نمره قبولی گرفتند. نایب رئیس فدراسیون هندبال در این خصوص اعلام کرد: وقتی بانوان عنوان هفتمی آسیا را بدست آوردند به جای انتقاد به هواداری آنها برخاستم. با اینکه در دوره من ششم شده بودند و این بار هفتم، اما از آنها دفاع کردم. چون بدون انجام بازی دوستانه در این سطح از رقابت‌ها شرکت کردند و این یعنی نمره قبولی. با این وجود باید با برگزاری بازی‌های دوستانه مانع وقوع دوباره این اتفاقات شد.

میترا نوری در پایان خاطر نشان کرد: با علم بر اینکه می‌دانم توقع از بنده دو برابر هست، قبول مسئولیت کردم و مطمئنم کار سختی در پیش دارم. اما هندبال را عاشقانه دوست دارم. این ورزش جزئی از زندگی من است و با تمام وجود تلاش می‌کنم تا شرمنده خانواده هندبال نباشم. به عنوان عضوی از خانواده ورزش بانوان معتقدم دختران این سرزمین در هر رشته ورزشی لیاقت بهترین‌ها را دارند و ما مدیران وظیفه داریم تا بهترین‌ها را برای آنها فراهم کنیم. در غیر این صورت نباید مسئولیت قبول می‌کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *