تاریخ: ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ شناسه خبر: 56076

مشعل‌دار کاروان ایران در المپیک زمستانی؛

هدف بعدی فروغ عباسی: اسکی از قله دماوند / سالانه ۲۰ میلیون برای اسکی هزینه می‌کنم

فروغ عباسی که بعد از اسکی قصد دارد سقوط آزاد را تجربه کند گفت: قطعا روزی هم از قله دماوند با اسکی پایین خواهم آمد. این یکی از اصلی‌ترین اهدافم است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان؛ برنامه ایران دخت شبکه ورزش میزبان دو تن از بانوان اسکی باز کشورمان در ماده آلپاین بود. صدف ساوه شمشکی و فروغ عباسی دو بانوی ورزشکاری بودند که ضمن حضور در این برنامه در خصوص مشکلات و دغدغه‌های اسکی زنان ایران صحبت کردند.

صدف ساوه شمشکی متولد ۷۴ و عضو تیم ملی اسکی بانوان است. فروغ عباسی بانوی ۲۴ ساله اسکی باز کشورمان است و یکی از مشعل داران کاروان ورزشی ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۱۸٫ این دو رقیب یکدیگر برای کسب سهمیه اسکی آلپاین المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ هستند؛ در ادامه صحبت‌های این دو دوست و دو رقیب دوست داشتنی را می‌خوانید:

فروغ عباسی

فروغ عباسی

فروغ عاشق هیجان و طبیعت

فروغ عباسی که از سن کم ورزش‌های پرهیجان و مرتبط با طبیعت را شروع کرده با اشاره به خانواده ورزش دوست خود اظهار کرد: ورزش‌های پرهیجان زیادی را دنبال کرده‌ام، زمانی دوچرخه سواری می‌کردم و عضو تیم ملی هم بودم. پدر و مادرم، اسکی، سنگنوردی، کوهنوردی و سوارکاری را تجربه کرده‌اند. خودم هم علاقه زیادی به موتور سواری دارم اما به خاطر خطرات احتمالی که ممکن است در این رشته به بوجود بیاید فعلا دوری کرده‌ام. اما عاشق طبیعت هستم؛ بعد از اسکی نیز قصد دارم اسکای دایوینگ ( سقوط آزاد ) را تجربه کنم. از طرفی قطعا روزی از قله دماوند با اسکی پایین خواهم آمد. این یکی از اصلی‌ترین اهدافم است.

شمشکی‌ها و خوش سابقگی در اسکی

صدف ساوه شمشکی که اسکی را از ۴ سالگی شروع کرده، با اشاره به توجه بالای شمشکی‌ها به اسکی با توجه به شرایط اقلیمی این منطقه گفت: پیست اسکی شمشک، منطقه کوچکی در شمشک است که اکثر ساکنین آن اسکی‌باز هستند و ساعت‌های زیاد در پیست تمرین اسکی می‌کنند. همه ساوه شمشکی‌ها فامیل و اکثرا اسکی‌بازند. مادر و برادرم هم مربی این رشته هستند.

فروغ پر فروغ شیرازی

فروغ عباسی که اصالتی شیرازی دارد، در بخشی از صحبت‌های خود عنوان کرد: در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی کوهستان آسیا در چین، هفتم شدم و اولین بانویی بودم که توانستم در سطح قاره آسیا و در رشته کوهستان به این مقام دست پیدا کنم. این اولین مقام دانهیل بانوان ایران در سطح آسیا بود. در رقابت‌های اسکی المپیک زمستانی سوچی ۲۰۱۴ روسیه شرکت کردم. نفر آخر شدم اما هیچ‌گاه به خاطر این مقام ناراحت نشدم. شیب پیست این بازی‌ها زیاد بود و من تجربه این شیب را نداشتم، نفر آخری بودم که از خط شروع گذشتم و نفر آخر بیشتر از سایرین درگیر چال‌های مسیر می‌شود، زمین خوردم و به همین دلیل آخر شدم.

دغدغه صدف برای ادامه اسکی در ایران

ساوه شمشکی با تاکید بر برتری بسیار بالای اسکی‌بازهای اروپایی در مقایسه با همتایان آسیایی آنها گفت: با رقبای آسیایی به جز ژاپن تقریبا هم‌سطح هستیم اما کشورهای اروپایی ۱۱ ماه از سال را اسکی تمرین می‌کنند که در ایران در بهترین حالت شاید ما ۳ ماه بتوانیم تمرین کنیم. در حالیکه هنوز هم برفی نیامده و شروع نکردیم. بقیه سال را تمرینات بدنسازی می‌کنیم.

گرگ و میش و جاه طلبی فروغ

عباسی با اشاره به بالا بودن هزینه تجهیزات اسکی خاطر نشان کرد: سالی ۲۰ میلیون هزینه‌ای است که در اسکی خرج می‌شود. البته به جز زمانی که به اردوی تابستانی برویم. ۵ سال است که اسپانسر ندارم. خوشبختانه خانواده برای تامین این هزینه‌ها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند. سالی دو بار نیاز به تعویض اسکی ۵ میلیونی است. اما همه اینها در مقابل عشق بی نهایت به اسکی بی مفهوم است. صبح ساعت ۵ که هنوز هوا تاریک است و همه خوابند من در پیست اسکی تمرین می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *