تاریخ: ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ شناسه خبر: 56083

از پرتاب دیسک تا قایقرانی؛با معدل ارشد 19

شهلا بهروزی راد قهرمان پارالمپیکی: نخبه علمی پارو به دست

شهلا بهروزی راد قایقران پارالمپیکی که جز نخبه‌های دانشگاه بوده از پرتاب دیسک تا قایقرانی و حضور در المپیک را با موفقیت پشت سرگذاشته است.

شهلا بهروزی راد تنها قایقران پارالمپیکی ایران نهم شد

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان؛ شهلا بهروزی راد قایقران ملی پوش کرمانشاهی در مسابقات قایقرانی معلولان آسیا موفق به کسب یک مدال طلا و یک مدال نقره شد.

شهلا بهروزی راد ۷ سال است که عضو تیم ملی است و موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا تازه ترین کامیابی وی به شمار می رود. قایقران شدن وی در نوع خود جالب توجه است. شاید کمتر کسی بداند که شهلا بهروزی راد یک ورزشکار پرتاب دیسک بوده اما زمانی که در تست استعدادیابی قایقرانی شرکت می کند عملکرد فوق العاده ای نشان می دهد ، در تست اول می شود و به تیم ملی قایقرانی فراخوانده می شود.

خوشبختانه در سال های اخیر توجه ویژه ای به قایقرانی در تمام سطح کشور شده و همه استان ها فعالیت خوبی در این زمینه ها دارند. ورزشکاران مستعدی در سطح کشور داریم که حمایت از آن سبب می شود قهرمانانی افتخار آفرین برای این مرز و بوم ساخته شوند.

لیگ قایقرانی

خوشبختانه لیگ قایقرانی برگزار می شود و مزیت آن این است که ورزشکاران می توانند تجربه بیشتری کسب کنند اما من به شخصه در هیچ لیگی شرکت نکردم. به ورزشکاران در این سطح ، دستمزد هم پرداخت می شود اما این دستمزد بسیار اندک و ناچیز است. شاید بتوان گفت مقدار پولی که به ورزشکار داده می شود برای ایاب و ذهاب هم که مجبور است با هواپیما رفت و آمد کند ، کفایت نمی کند.

خانواده ورزشی

بدون حمایت خانواده ، موفقیت امکان پذیر نیست. ما یک خانواده کاملا ورزشی و ورزش دوست هستیم و در همین فضای این امکان فراهم شد که تشویق شوم و به راهم ادامه دهم. طبیعی بود که اطرافیان با رشته من آشنایی زیادی نداشته باشند اما برخی از آن ها ، به من انگیزه زیادی برای تلاش و تمرین بیشتر دادند. البته خوشبختانه مجرد هستم و مشکلاتی که ممکن است یک خانم متاهل ورزشکار داشته باشد را ندارم.

هزینه تجهیزات

از تجهیزات ورزشی فقط پارو را هر ورزشکار باید با هزینه خود تهیه کند و قایق ها را فدراسیون قایقرانی در اختیار ورزشکاران می گذارد. کسانی که در تهران هستند از قایق های فدراسیون استفاده می کنند و فدراسیون قایقرانی ، قایق هایی را برای استفاده ورزشکاران ملی پوش که در خارج از تهران ، تمرین و زندگی می کنند به هیئت های استانی داده است.

زندگی چند بعدی

دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری هستم و می خواهم در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهم. تلاش می کردم پس از تمرین و در وقت فراغت ، تحصیلم را دنبال کنم. تک بعدی نیستم که بخواهم زندگی را در ورزش خلاصه کنم و به همین دلیل بود که از تحصیل غافل نشدم. جالب است که بدانید من جزء نخبه های دانشگاه هم بودم و مدرک کارشناسی ارشدم را با معدل  ۱۹ و بیست صدم اخذ کردم. قصد دارم تا المپیک ۲۰۲۰ در عرصه قایقرانی حضور داشته باشم و پس از آن برنامه های دیگری خواهم داشت.

مسابقات آسیایی

۸ کشور در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشتند که رقیب اصلی من در کایاک، نماینده ازبکستان بود که نایب قهرمان جهان شده بود. به لطف خدا در بخش کایاک نقره گرفتم و در بخش کانو موفق به کسب مدال طلا شدم. همه تلاشم بر این بود که پرچم کشورم را به اهتزاز در بیاورم و این مدال طلا و نقره را به زلزله زدگان شهر عزیزم تقدیم کردم. امیدوارم این اقدام مرحمی باشد بر زخم های آن ها.

گفتگو: فاطمه فلک ناز / پایگاه خبری ورزش بانوان – کرمانشاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *