تاریخ: ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ شناسه خبر: 56146

بانوی اول اسکی صحرانوردی ایران؛

هدف سمانه بیرامی باهر در المپیک زمستانی ۲۰۱۸: حضور بین ۵۰ نفر اول

هدف سمانه بیرامی باهر در المپیک زمستانی 2018: حضور بین 50 نفر اول

سمانه بیرامی باهر محتمل‌ترین انتخاب کادر فنی تیم ملی اسکی صحرانوردی بانوان برای حضور در المپیک زمستانی 2018 است و قصد دارد بین 50 نفر اول بازی‌ها باشد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان؛ سمانه بیرامی باهر بانوی اسکی باز کشورمان در ماده استقامت که مهمان برنامه ایران دخت شبکه ورزش بود، اظهار کرد: اسکی اسقامت فوق العاده سخت است چون ما در این رشته کوه را سربالایی می‌رویم. بنابراین نیاز به تمرینات بیشتری دارد ولی ما تنها سه ماه از سال تمرین می‌کنیم و سایر اوقات به رول اسکی می‌پردازیم. غیر از زمستان رول اسکی تمرین می‌کنیم که شباهت زیادی به اسکی استقامت دارد.

بانوی اسکی باز کشورمان خاطر نشان کرد: در کشورهای اروپایی تقریبا ۱۲ ماه از سال را روی برف تمرین می‌کنند آنها هم از یخچال‌های طبیعی کشورشان به خوبی استفاده می‌کنند و هم پیست اسکی مصنوعی دارند. به هر حال باید تلاش زیادی کنیم تا به این کشورها برسیم. اما در مقایسه با اسکی‌بازان ارمنستان و ترکیه دست کمی نداریم. شرایط اقلیمی این کشورها نیز مشابه ایران است واگرنه برای تمرینات پیست اسکی این کشورها را انتخاب می‌کردیم.

او با اشاره به اینکه قبل از اسکی صحرانوردی، به شنا، دوچرخه سواری، اسکی چمن و اسکای رانینگ می‌پرداخته، عنوان کرد: همانطور که گفتم رول اسکی شباهت زیادی به اسکی صحرانوردی دارد و از طرفی بقیه ماه‌های سال را می‌دوم. ماه پیش هم در مسابقات فوق ماراتن ترکیه، ۴۶ کیلومتر سر بالایی در کوه دویدم و مقام اول را بدست آوردم. ما باید تمرینات هوازی و بدنسازی سنگینی انجام بدهیم.

سمانه بیرامی باهر با توجه به نتایج درخشانی که دارد محتمل‌ترین انتخاب کادر فنی تیم ملی سه نفره اسکی صحرانوردی زنان ایران برای حضور در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ است، وی در پاسخ به این سوال که با این شرایط چه هدفی را در المپیک ۲۰۱۸ دنبال خواهد کرد؟ بیان کرد: تمام تلاشم را می‌کنم تا بین ۵۰ نفر اول این رقابت‌ها باشم. برای رسیدن به هدفم هر روز ۴۰ کیلومتر سربالایی می‌دوم، رول اسکی می‌روم.

او افزود: هنوز در مسابقات آسیایی شرکت نکرده‌ام اما تجربه دو مرتبه حضور در مسابقات جهانی را دارم که هر دو مرتبه هم نفر ۲۴اُم شدم. بار اول بین ۸۰ نفر و بار دوم بین ۵۰ نفر به این مقام دست پیدا کردم و چون مسابقات آسیایی نرفتم آشنایی چندانی از رقبای آسیایی ندارم.

بانوی اسکی باز کشورمان حضور سمیرا زرگری مربی بدنساز بانوان در ماده اسکی صحرانوردی را به عنوان بهترین اتفاق این روزها یاد کرد و گفت: حضور یک مربی بدنساز خانم در سالن تمرینات مورد بسیار خوبی است، ما باید عضلات خود را به حد بالای استقامت برسانیم این رشته فوق العاده سنگین و نفس گیر است.

وی در پایان ضمن قدردانی از فدراسیون اسکی برای تامین تمام تجهیزات مورد نیاز وی در رشته اسکی استقامت، گفت: سخت بودن این رشته ورزشی، باعث شده، بی نهایت صبور شوم و همانطور که از اسمش پیداست، استقامت را در زندگی بالا می‌برد.

سمانه بیرامی باهر

سمانه بیرامی باهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *