تاریخ: ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ شناسه خبر: 56155

نایب رئیس بانوان فدراسیون شنا؛

برگزاری مسابقات بین المللی شنا دختران به میزبانی ایران

طبق گفته شهرناز ورنوس مسابقات بین المللی شنا دختران به میزبانی تبریز با حضور 7 تیم داخلی و سه تیم سوریه، ارمنستان و آذربایجان 14 تا 17 آذر برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو؛ شهرناز ورنوس در خصوص آغاز مسابقات بین المللی شنا دختران تبریز اظهار داشت: رقابت‌های شنای مسافت کوتاه دختران به میزبانی تبریز طی روزهای ۱۴ تا ۱۷ آذرماه برگزار خواهد شد. در شرایطی این رقابت‌ها برگزار می‌شود که سه تیم سوریه، ارمنستان و آذربایجان نیز در این رقابت‌ها حضور دارند.

وی افزود: البته کشورهای دیگری نیز برای رقابت‌های تبریز اعلام آمادگی کردند از جمله ترکیه که دقیقه ۹۰ حضورشان منتفی شد. ما برای این که تیم ترکیه نیز در این مسابقات حضور داشته باشد به آنها گفتیم صبر خواهیم کرد و مسابقات را با تاخیر برگزار می‌کنیم اما اعزام آنها انجام نشد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون شنا ادامه داد: برای نخستین بار رقابت‌های بین المللی مسافت کوتاه برای دختران برگزار می‌شود. حتی در زمانی که مسابقات شنای کشورهای اسلامی برگزار کردیم این رقابت‌ها در مسافت بلند بود. از این بابت خوشحالم که این اتفاق برای شنای دختران رقم خورد.

ورنوس یادآور شد: در رقابت‌های بین الملل تبریز ۷ تیم داخلی حضور دارند. برای انتخاب تیم‌های داخلی، مناطق کشور را به ۶ ناحیه تقسیم کردیم. در هر منطقه چند استان حضور دارند که تیم منتخب این مناطق در مسابقات حضور خواهند داشت. البته باتوجه به گستردگی جمعیت تهران و توانمندی شنای منطقه تهران، قم، قزوین از این مناطق دوتیم انتخاب شد.

وی تصریح کرد: باتوجه به این که تبریز سال آینده به عنوان پایتخت فرهنگی کشوهای اسلامی انتخاب می‌شود و همچنین تجربه این شهر در میزبانی ۴ دوره مسابقات جام آذربایجان این شهر را برای میزبانی مسابقات شنا انتخاب کردیم. علاوه براین که تبریز به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای میزبانی آماده بود.

گفتنی است؛ در روز نخست مسابقات بین المللی شنا دختران ، شناگران در رشته های ۱۰۰ متر پروانه ، ۵۰ متر قورباغه ، ۵۰ متر آزاد ، ۲۰۰ متر مختلط انفرادی و ۴ در ۵۰ متر آزاد تیمی رقابت می کنند.

تیم های شنای دختران جمهوری آذربایجان ، سوریه و ارمنستان در کنار هفت تیم منتخب استان های کشور در دو رده سنی ۱۱-۱۲ سال و ۱۳-۱۴ سال برای اولین بار در تاریخ شنای ایران با هم رقابت خواهند کرد.

این مسابقات ۱۶ آذرماه با معرفی تیم ها و نفرات برتر پایان خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *