تاریخ: ۱۳۹۶-۰۹-۲۶ شناسه خبر: 56752

سرمربی خارجی کشتی کلاسیک بانوان به زودی معرفی می‌شود

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی از جذب مربی خارجی برای کشتی کلاسیک بانوان در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان و به نقل از ایرنا؛ رسول خادم روز یکشنبه در حاشیه نشست مجمع انتخاب رئیس هیات کشتی خراسان رضوی در مشهد افزود: ملاک ما برای انتخاب سرمربی خارجی کشتی کلاسیک بانوان سابقه مناسب فنی است که بتواند تاثیر مثبتی بر کشتی بانوان ایران داشته باشد.

وی ادامه داد: مربی خارجی که انتخاب شود از استعدادهای موجود استفاده خواهد کرد و انتخابی تیم ملی بانوان هم در سرجای خود باقی است.

رئیس فدراسیون کشتی همچنین گفت: مهمترین بحث در فدارسیون توجه به ساختار فنی، آموزش مربیان و ارزیابی، اصلاح و نهادینه کردن نظامنامه های داوری است و در کنار آن تلاش می کنیم تا از کورس قهرمانی با رقبای جهانی عقب نمانیم.

تفاوت اصلی کشتی کلاسیک با کشتی آزاد

تفاوت اصلی کشتی کلاسیک با کشتی آزاد در نوع پوشش آن است. پوشش کشتی کلاسیک پوشش مصوبی است که در آن از لباس یک تکه که کلاهی به آن وصل است استفاده می شود که بطور کامل تمام بدن ورزشکار را پوشش می دهد.

استفاده از گوشبندی است که روی کلاه قرار دارد و نقش محافظتی را برای جلوگیری از آسیب گوش ورزشکار و همچنین محافظت از سر ورزشکار دارد از دیگر موارد مربوط به پوشش این کشتی است.

تکنیک‌های فنی این رشته مانند کشتی آزاد زنان است اما با توجه به پوشش در نظر گرفته شده در ۲ زمان ۲ دقیقه ای برگزار می شود.

برگزاری نخستین دوره کشتی کلاسیک بانوان

نخستین دوره مسابقات کشتی کلاسیک بانوان ۲۴ آذر جاری با شرکت ۱۳۰ ورزشکار ۱۷ تا ۲۵ سال از ۲۵ استان کشور در خانه کشتی شماره ۲ مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *