تاریخ: ۱۳۹۶-۱۰-۰۵ شناسه خبر: 57070

بسکتبال با ویلچر زنان آماده رقابت در مسابقات پاراآسیایی

آذر همایون پور سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر زنان

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر زنان ایران گفت: هفت کشور برای کسب سهمیه بازی های پاراآسیایی جاکارتا تلاش می کنند و تیم های کره جنوبی و افغانستان رقبای اصلی ایران در مسابقات انتخابی هستند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان و به نقل از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان، آذر همایون پور در حاشیه برگزاری تمرینات ملی پوشان افزود: نخستین مرحله از تمرینات ملی پوشان کشورمان برای مسابقات انتخابی جاکارتا از روز گذشته در محل کمپ تیم های ملی و با حضور ۱۵ ملی پوش آغاز شده است و دو اردوی دیگر هم پیش رو داریم.

وی ادامه داد: حضور تیم ملی بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه باعث شده تا ملی پوشان آماده تر باشند و هر چه شرایط شرکت در رویدادهای بیشتری فراهم شود تیم هم به همان اندازه آماده تر خواهد بود.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر زنان افزود: به دلیل اینکه فرصت زیادی نداریم در پایان این اردو شماری از نفرات از تیم جدا می شوند و اردوی بعدی با ۱۲ ملی پوش برگزار خواهد شد که البته در نهایت ممکن است تیم با ۱۰ نفر اعزام شود.

آذر همایون پور گفت: در مسابقات انتخابی جاکارتا علاوه بر ایران تیم هایی نظیر کره جنوبی، تایلند، هند، افغانستان، نپال و اروگوئه اعلام آمادگی کرده اند و از این میان چهار تیم مجوز حضور در بازی های پاراآسیایی جاکارتا را کسب خواهند کرد.

وی اظهار کرد: در دور پیشین مسابقات پاراآسیایی اینچئون توانستیم تیم کره جنوبی را شکست دهیم و تیم های دیگر برای ما جدید هستند و البته باید گفت رقبای اصلی ما کره جنوبی و افغانستان هستند و امیدواریم با نتایج خوب ضمن کسب سهمیه، صدرنشین این مسابقات هم بشویم و جایگاه خودمان را در آسیا ارتقا دهیم.

آذر همایون پور در خصوص ترکیب سنی تیم ملی گفت: میانگین فعلی تیم ۲۴ سال است که به نسبت دوره قبل بازی های پاراآسیایی کمتر شده و این مساله نشان دهنده جوان گرایی و ترغیب بازیکنان جدید برای فعالیت در این رشته است.

نخستین مرحله از تمرینات تیم ملی بسکتبال با ویلچر زنان ایران برای حضور در رقابت های انتخابی جاکارتا، با حضور ۱۵ ملی پوش در حال برگزاری است و آذر همایون پور سرمربی تیم ملی و سولماز دهقان به عنوان مربی بر تمرینات نظارت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *