تاریخ: ۱۳۹۶-۱۰-۱۹ شناسه خبر: 57514

نوری: زمان رشد هندبال زنان فرا رسیده / نگاه مثبت رئیس فدراسیون سرمایه اصلی ماست

میترا نوری نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال

نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال ضمن اشاره به اینکه نگاه مثبت رئیس فدراسیون سرمایه اصلی هندبال بانوان ایران است، گفت: دیگر زمان رشد و شکوفایی این رشته در بخش بانوان فرارسیده است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، میترا نوری که پیش از این به عنوان نایب رئیس فدراسیون‌های هندبال و اسکی بوده است بار دیگر در تاریخ یکم آذر ۹۶ با حکم علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال به سمت نایب رئیس بانوان منصوب شد.

میترا نوری ضمن حضور در برنامه ایران دخت شبکه ورزش اظهار کرد: سال ۹۰ تصمیم گرفتیم همانطور که بانوان ما با حجاب و پوشش اسلامی در میادین بین المللی شرکت می‌کنند، لیگ برتر هندبال بانوان را هم با حجاب و پوشش اسلامی برگزار کنیم. رشته ورزشی هندبال اولین رشته توپی بود که لیگ برتر را با حجاب اسلامی برگزار کرد. بعد از آن برای اینکه این رشته را هرچه بیشتر در بخش بانوان به مردم معرفی کنیم در سال ۹۱ به کمک ریاست وقت رادیو ورزش موفق شدیم از لیگ هندبال بانوان پخش زنده رادیویی داشته باشیم. باز هم به دنبال رشد هرچه بیشتر هندبال بانوان در ایران بودیم و به همین خاطر به باشگاه‌ها ابلاغ کردیم که تیم‌های میزبان موظف هستند از مسابقه فیلمبرداری کنند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال در ادامه افزود: این فیلم‌ها مستقیما به فدراسیون هندبال می‌آمد و چند دستاورد خوب برای ما داشت. عملکرد داور، ناظر فدراسیون و بازیکنان و کادر فنی رصد می‌شد و چون رصد می‌شدند همه به دنبال ارتقای عملکرد بودند. در حال حاضر سیزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر هندبال بانوان در حال برگزاری و هفته نهم آن سپری شده است. در این دوره هفت تیم از شش استان که عبارت هستند از اصفهان، فارس، تهران، کردستان، کهگیلویه و بویر احمد و خوزستان حضور دارند. در لیگ امسال به دلیل تقسیم بازیکنان در تیم‌های مختلف رقابت تیم‌ها نزدیک و پایاپای است. سه تیم اول جدول رده‌بندی با امتیاز مشابه و با تفاضل گل در جایگاه‌های اول تا سوم قرار دارند.

او در پاسخ به این سوال که آیا این موارد کیفیت لیگ برتر را بالا هم برد؟ عنوان نمود: هر فلسفه تازه‌ای با مقاومت‌هایی هم روبرو می‌شود و ما سعی کردیم با آوردن ادله کافی، ثابت کنیم این کار به نفع این رشته ورزشی است. خوشبختانه این فلسفه جای خود را پیدا کرده است. حالا زمان برداشت است و امور مختلف از جمله داوری در لیگ هندبال بانوان در حال رشد است. اما باید از این هم بهتر شود.

در ادامه گزارشی که از لیگ هندبال بانوان و گفتگو با بازیکنان پخش شد، صحبت از تفاوت فاحش میان تیم‌ها در لیگ به میان آمد. نوری با اشاره به اینکه هندبال بانوان در ۳۱ استان هیئت‌های استانی فعال دارد، خاطر نشان کرد: اگر این ۳۱ استان را به سه بخش تقسیم کنیم. تقسیم بندی به این شکل می‌شود که برخوردار، نیمه برخوردار و کم برخوردار. تصمیم ما این است که بر اساس همین تقسیم بندی امکانات مورد نیاز هر استان را برای بهبود هندبال بانوان در اختیارشان بگذاریم. خوشبختانه از این ۳۱ استان، ۱۱ استان، برخوردار، ۴ استان کم برخوردار و مابقی نیمه برخوردار هستند. از طرفی نگاه مثبت رئیس فدراسیون سرمایه اصلی هندبال بانوان ایران است. این پوئن مثبت را هندبال زنان ایران دارد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال در پایان گفت: تا پایان سال ۲۰۱۸ دو رویداد داریم که اولین آن مسابقات غرب آسیا است و ۲۶ بهمن ماه در اردن برگزار می‌شود و دومی مسابقات قهرمانی آسیا انتخابی جهان که دسامبر ۲۰۱۸ پیش روی ما خواهد بود. فدراسیون هندبال آسیا طی دو سال گذشته دو بازی را به تقویم مسابقات زنان اضافه کرده است یکی غرب آسیا و دیگری باشگاه‌های آسیا. سال گذشته ایران در مسابقات غرب آسیا شرکت نکرد اما امسال، با توجه به اینکه در تقویم ورزشی سال ۹۶ هم حضور بانوان در این رویداد ثبت نشده بود اما رئیس قدراسیون تصمیم گرفت که این اتفاق بیفتد. اما با توجه به اینکه لیگ در حال برگزاری است و تشکیلاتی تحت عنوان تیم ملی در حال حاضر نداریم، تصمیم بر این شد، تیم شهید چمران لارستان که رتبه اول سال گذشته را بدست آورد و شش ماه قبل در مسابقات باشگاه‌های زنان آسیا چهارم شد، نماینده ایران در مسابقات غرب آسیا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *