تاریخ: ۱۳۹۶-۱۱-۰۶ شناسه خبر: 58100

حذف پنج بانوی کاراته‌کا در روز نخست رقابت‌های کاراته وان پاریس/ برنز در انتظار خاکسار

نخستین رقابت کاراته در سال ۲۰۱۸ آغاز شد و نمایندگان ایران امروز (جمعه) در دو بخش کاتا و کومیته به روی تاتامی کاراته وان پاریس رفتند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان و به نقل از ایسنا، رقابت‌های کاراته وان پاریس نخستین رقابت سال ۲۰۱۸ است که از امروز آغاز شد و نمایندگان ایران در دو بخش کاتا و کومیته به روی تاتامی رفتند. در بخش بانوان ایران شش نماینده داشت که پنج بانوی کاراته‌کا ایرانی از گردونه مسابقات حذف شدند و تنها خاکسار باید در روز یکشنبه برای مدال برنز تلاش کند. فردا در ادامه رقابت‌ها نمایندگان ایران در کاراته وان پاریس به روی تاتامی خواهند رفت.

*کاتا:

در کاتا نگین باقری نخستین نماینده ایران بود که در دور نخست با اجرای کاتای “انان” موفق شد با برتری کامل (پنج به صفر) حریف هلندی خود را شکست دهد و در دور دوم کاتلین انتویسل از انگلیس را ۵ بر ۰ از پیش رو برداشت، باقری در دور سوم مقابل ورونیکا میسکوآ از جمهوری چک ۵ بر صفر به پیروزی رسید و در دور چهارم مقابل ساندار سانچز از اسپانیا نفر اول رنکینگ جهانی ۴ بر ۱ شکست خورد و با توجه به اینکه ساندرا در مرحله نیمه نهایی باخت، باقری نیز از راه یابی به جدول رپه شارژ بازماند

*کومیته بانوان:

نسرین دوستی در وزن ۵۰- کیلوگرم در دور اول مقابل کارمن ماتیئی از رومانی به تساوی رسید و در هانتی ۴ بر ۱ پیروز شد و در دور دوم نیز بتینا پلانک از اتریش را ۸ بر صفر شکست داد و در دور سوم مقابل صوفیا بودربان از فرانسه پس از تساوی ۱_ ۱ با قانون سنشو بازنده شد و با شکست صوفیا مقابل آلمان دوستی از گردونه مسابقات حذف شد.

سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم در دور نخست مقابل گابریلا برونا از شیلی ۲ بر ۱ شکست خورد و با شکست حریف شیلیایی مقابل کاراته کا مصری بهمنیار نیز از گردونه مسابقات حذف شد.

در وزن ۵۵- کیلوگرم نیز طراوت خاکسار در دور نخست ۴ بر ۲ عسل سریکوا از قزاقستان را از پیش رو برداشت و دور دوم مقابل صابرینا اوهادادنه از فرانسه ۴ بر ۱ شکست خورد و با راه یابی کاراته کا فرانسه به فینال خاکسار وارد جدول رپه شارژ شد. خاکسار در رپه شارژ با شکست ۴ بر صفر ویکتوریا سمنیکوا از اسلواکی، ۳ بر صفر الساندرا حسنی از کرواسی و شکست ۲بر ۱ آیا شعبان از مصر روز یکشنبه باید برای مدال برنز تلاش کند.

زهره برزگر نیز دیگر نماینده وزن ۵۵- کیلوگرم در دور نخست تایئون آن از کره را ۴ بر ۲ شکست داد و در دور دوم مقابل ریکا مولنار از مجارستان به تساوی رسید و با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و با شکست حریف مجار در دور بعد برزگر نیز از راه یابی به جدول رپه شارژ باز ماند.

فاطمه چالاکی دیگر نماینده وزن ۵۵- کیلوگرم دختران در دور نخست با نتیجه ۱ بر صفر مغلوب جیامی دینگ از چین شد و با شکست کاراته کا چینی چالاکی نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

رقابت های کاراته وان پاریس از امروز ۶ بهمن ماه آغاز و تا ۸ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. حمیده عباسعلی، طراوت خاکسار، سارا بهمنیار، رزیتا علیپور، محدثه آقایی، زهره برزگر، نسرین دوستی، فاطمه چالاکی و مبینا کاویانی در بخش کومیته با هدایت لیلا بهرامی در این مسابقات حضور دارند. نگین باقری نیز نماینده کاتای ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *