تاریخ: 2015-08-08 شناسه خبر: 6532

آنچه باید درباره پروتز بدانیم

پروتز

پروتزها زیر پوست با کمک جراحی به کار گذاشته می شود و کار پزشک پلاستیک می باشد و از انواع آن می توان به پروتز دندان و حجم دهندگی لب و سینه و گونه نام برد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ پروتز به هر جسمی که به طور مصنوعی ساخته شده و جایگزین یک عضو از دست رفته بدن انسانی میشود اطلاق میگردد.

احسانی متخصص پوست و مو  گفت: یکی از راه هایی که برای حجم دادن استفاده می شود پروتز است. ولی از راه های دیگر آن تزریق ژل و یا گرفتن چربی از قسمتی و تزریق آن به جای دیگر اشاره کرد.

وی در مورد اینکه برای انتخاب پروتز چه مواردی مهم است، گفت: نکته کلیدی برای انتخاب پروتز سازگاری با ساختار بدن است و در گذشته از پروتزهای سیلیکونی استفاده می شد.امّا با تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیدیم که به علت واکنش دادن این نوع پروتز با بدن و ریسک ابتلا به بیماری ها از آن ها استفاده نمی شود و امروزه از پروتزهایی استفاده می شود که عارضه ی جانبی نداشته باشد و ایجاد بیماری نکند. زیرا در گذشته یکی از عوامل عمده سرطان همین پروتزها بودند اما امروزه این چنین نیست.

وی درباره انواع پروتز گفت: پروتزها زیر پوست با کمک جراحی به کار گذاشته می شود و کار پزشک پلاستیک می باشد و از انواع آن می توان به پروتز دندان و حجم دهندگی لب و سینه و گونه نام برد.

وی در پایان گفت: اگر پروتز درست انجام شود و انتخاب آن به کمک متخصص مناسب باشد می تواند جایگزین مناسبی برای نقص های اکتسابی و مادرزادی باشد.

 

باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.