تاریخ: ۱۳۹۴-۰۵-۲۷ شناسه خبر: 7618

کبدی ایران در آسیا و جهان جایگاه خوبی دارد

وزیر ورزش و جوانان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان به همراه نصرالله سجادی و بهرام افشارزاده با هدف بررسی برنامه های فدراسیون کبدی با رئیس، نایب رئیسان، دبیر و مربیان تیم های ملی مردان و بانوان این فدراسیون دیدار و گفتگو کردند.

گودرزی با اشاره به وجود برخی مشکلات مالی و سخت افزاری در ساختار ورزش کشور گفت: مدیران ورزش باید سخت کار کنند و با وجود امکانات محدود و کمبودهای سخت افزاری در سختی ها و مشکلات کار را پیش ببرند. هنرمدیریت این است که در سختی ها بتوانیم خوب کار کنیم و به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم، در غیر این صورت همه انسان ها می توانند در شرایط آیده ال به راحتی کارکنند.

وزیر ورزش و جوانان درباره توسعه و همگانی کردن این رشته اظهار داشت: برای توسعه و تعمیم رشته کبدی ابتدا باید وسعت نظر داشته باشیم و تمام علاقمندان به این رشته بومی و محلی کشورمان را دعوت به همکاری کنیم. کبدی ورزش گرانی نیست و با حداقل امکانات در سراسر کشور قابل توسعه است، راه توسعه این رشته از مدارس و مراکز علمی کشور می گذرد، آموزش و پرورش و وزارت علوم می تواند جامعه هدف برای توسعه کبدی در نظر گرفته شود.

وی در ادامه به آموزش معلمین ورزش در سراسر کشور اشاره و خاطر نشان کرد: کبدی نسبت به رشته هایی همانند کشتی پیچیدگی خاصی ندارد و معلمین ورزش در مدارس سراسر کشور می توانند با حضور در کلاس های مربیگری و داوری کبدی زمینه معرفی استعدادهای ناب این رشته را فراهم کنند. خوشبختانه کبدی این پتانسیل را دارد که افراد در مدت زمان 6 ماه به بالاترین سطح فنی در تمرینات دست پیدا کنند.

گودرزی از جایگاه کبدی ایران در آسیا و جهان و عملکرد این فدراسیون در چند سال گذشته ابراز رضایت کرد و یادآور شد: قدرت های کبدی دنیا در آسیا حضور دارند و باتوجه به این موضوع کبدی ایران جایگاه مقتدری در آسیا دارد، عملکرد فدراسیون در بخش قهرمانی همانند بخش همگانی خوب است. تلاش تیم های ملی ایران در هر دو بخش آقایان و بانوان برای رسیدن به عنوان قهرمانی بسیار ارزشمند بوده و نشان دهنده این است که کبدی ایران به عنوان نایب قهرمانی در آسیا و جهان قانع نیست.

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: ازمسئولین فدراسیون کبدی توقع دارم هیئت های استانی فعال را با مشارکت در امور اجرایی تشویق کند و استان هایی که نیاز به کمک بیشتری دارند با همکاری ادارات کل ورزش و جوانان استان های مختلف به سمت فعالیت بیشتر سوق دهد.

در این نشست سجادی و بهرام افشارزاده در خصوص عملکرد فدراسیون کبدی در سال های گذشته مواردی را مطرح کردند، همچنین محمدرضا مقصودلو رئیس فدراسیون و تیم همراهش گزارش کاملی ازعملکرد و برنامه های بلند مدت فدراسیون در حوزه های مختلف ارائه کردند.

منبع:فارس

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.