تاریخ: 2015-06-26 شناسه خبر: 1032

وقتی تلفن همراه پرواز می کند!/عکس

به گزارش ورزش بانوان ، فناوری پهپادها روز به روز در حال توسعه است و در تازه ترین ابتکارعمل صورت گرفته در این عرصه، محققان توانسته اند با تلفیق یک دستگاه تلفن همراه هوشمند با پهپادی ساده به سیستم هوشمند تصویربرداری و ثبت اطلاعات ارزان از طریق آسمان دست یابند.

در حال حاضر پهپادهایی که برای کسب اطلاعات میدانی یا تصویربرداری طراحی شده و به پرواز درمی آیند با قیمتهای مختلفی ساخته می شوند که برخی از آنها هزینه قابل توجهی نیز دارند. اما در این نوآوری که توسط محققان شرکتی دانش بنیان در ایندیانای آمریکا صورت گرفته، از گوشی هوشمند به عنوان مغز سیستم پروازی استفاده می شود. بدین ترتیب عملا پهپاد فوق مدرنی ساخته شده که قیمت چندانی ندارد.

 

تلفن های همراه هوشمند از پردازشگرها و حسگرهای چندگانه ای بهره می برند که قابلیت بالایی به این دستگاهها داده و از این رو می توان از آنها به عنوان بخش اصلی و آنالیزکننده پهپادها استفاده کرد.

در این فناوری جدید که PhoneDrone نام دارد می توان از تلفن های همراه هوشمند آیفون S۴ و بالاتر از آن و همچنین اکثر تلفن های همراه هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید استفاده کرد.

محققان این فناوری جدید را به گونه ای طراحی کرده اند که می توان از یک تلفن همراه هوشمند یا تبلت بر روی زمین، مراحل پرواز پهپاد را کنترل کرد. همچنین با استفاده از وای فای این امکان وجود دارد که پهپاد و گوشی هوشمند یا تبلت روی زمین بر روی یک فرکانس مشخص قفل شوند تا در این وضعیت پهپاد به طور خودکار در نزدیکی کنترل کننده خود به پرواز ادامه دهد.

مشاهده زنده تصاویرو ویدئوهایی که پهپاد تهیه می کند از طریق گوشی هوشمند یا تبلت بر روی زمین امکان پذیر است.

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *