تاریخ: 2015-10-05 شناسه خبر: 11842

رکوردقابل تقدیرخردسال قزوینی درورزش آبی

ورزش‌های آبی کشور

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ با همت و تلاش ورزشکاران و کادر فنی در رشته شنا و واترپلو لیگ برتر چند تن از دختران خردسال قزوینی با غلبه بر حریفان موفق به کسب مدال شدند.

ورزش شنا که جزو ورزش‌های سفارش شده در اسلام است باید با آموزش و فراگیری این رشته ورزشی به فرزندان از سنین کودکی و نوجوانی انجام شود، امروزه با سیر بسیار علاقمندان در داخل کشور در گروه آقایان و بانوان به این رشته ورزشی مهیج مواجه هستیم.

رشته شنا در چند زیرشاخه و دسته‌بندی گوناگون بین نونهالان تا بزرگسالان در فصول گرم سال پرطرفدار است؛ در برخی مناطق شهری برای جذب بهتر مشتریان خرید آپارتمان‌های بلند، وجود یک استخر و سالن‌های سرپوشیده برای تفریح و ورزش‌های آبی جزو امکانات رفاهی در نظر گرفته می‌شود.

در شهرهای توریستی و بزرگ که دارای سالن‌های ورزش‌های آبی هستند یکی از جاذبه‌های توریستی این شهرها محسوب می‌شوند و با در نظر گرفتن این همه علاقمندی نونهالان و حتی بزرگسال به ورزش‌های آبی، هر استان سعی در جذب توریست برای پیشرفت در حیطه مادی و گردش پولی در سطح کشور و حتی بین‌المللی دارد.

در امر ورزش نیز این علاقه و شور ورزش‌های آبی در مسابقات و کسب قهرمانی همراه با نشاط  و سرگرمی  نونهالان، نوجوانان و جوانان مضاعف به چشم می‌خورد؛ مسئولان نیز در به ثمر رسیدن این علایق چه در حیطه توریست و یا ورزش نقش به‌سزایی دارند.

زهرا زرمهر امروز در گفت‌وگویی در قزوین اظهار کرد: درخشش تیم نونهالان بانوان استان قزوین در مسابقات جام آذربایجان با کمبود امکانات هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان قزوین ستودنی است.

این مسئول با بیان اینکه در ورزش شنا در چند رشته به کسب مقام و رکوردزنی دست یافته‌ایم، افزود: در اواخر شهریور ماه سال جاری تیم نونهالان استان قزوین به مسابقات جام آذربایجان به شهر تبریز اعزام شد که ورزشکاران قزوینی توانستند به کسب مدال طلا و ارتقای زمانی رکوردهای خویش در این مسابقات دست یابند.

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان قزوین اضافه کرد: در این مسابقات در رده زیر 15 سال بانوان فاطمه تجدد در رشته کرال پشت 100 متر با ارتقای رکورد مدال طلا و در همین رشته در 50 متر به نایب‌قهرمانی رسید.

زرمهر افزود: غزل صبوری دیگر قهرمان استان قزوین در رشته 100 و 200 متر کرال پشت به مقام نایب‌قهرمانی و در رشته شنای پروانه مدال برنز این رقابت‌ها را کسب کرد.

این مسئول از برگزاری مسابقات غریق نجات و قایقرانی لیگ کشور خبر داد و گفت: تیم غریق نجات بانوان در رده تیمی و انفرادی در شهر ساری از اواسط مهر ماه سال جاری برگزار می‌شود که امیدواریم تیم استان قزوین مقام قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کند.

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان قزوین افزود: تیم قایقرانی بانوان این استان نیز به مسابقات اسلالوم آب‌های آرام لیگ کشور که در استودیوم آزادی شهر تهران برگزار می‌شود، اعزام شده است.

زرمهر با اشاره به زحمات کادر فنی، ورزشکاران و مربیان تیم بانوان هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان قزوین و کسب افتخارات برای این استان یادآور شد: تیم بانوان با تلاش در چند مسابقه در ماه‌های گذشته برای استان  قزوین مقام قهرمانی در رشته‌های مختلف شنا کسب کرده که نقش مربیان تیم از جمله مهدیه و سعیده ریاضی، مهنوش مهرنگار و زهرا خسروی در مسابقات ارومیه، شیراز و جام آذربایجان در ماه‌های گذشته پررنگ بوده است.

این مسئول اضافه کرد: تیم واترپلو بانوان استان قزوین بین 10 تیم حاضر در مسابقات ارومیه به مقام سوم و کسب 18 مدال رنگین در رشته‌های دیگر شد؛ تیم بانوان زیر 12 سال در مسابقات شیراز نیز در رده آموزشگاه‌های کشور به کسب مقام سوم تیمی دست یافت.

منبع:فارس

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.