تاریخ: 2015-10-07 شناسه خبر: 11948

کمبود بودجه مانع حضورمان در رقابت‌های جهانی می‌شود

اسکیت به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ترکیب تیم ملی اسکیت دختران پس از برگزاری اردو و ارزیابی فنی ورزشکاران حاضر در آخرین مرحله برای حضور در رقابت های جهانی ایتالیا اعلام شد.

بر این اساس در بخش دختران نیلوفر کرباسی در رده سنی کمتر از 16 و لعیا عربی در رده سنی بالاتر از 16 سال تیم ملی دختران ایران را در این دوره از مسابقات تشکیل می دهند.

فروزان کاکاوند، رئیس کمیته اسکیت فری استایل در خصوص آمادگی و نحوه انتخاب تیم ملی اسکیت فری استایل به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: در اردوها نهایی که برای ورزشکاران برگزار شد، مسابقاتی برای انتخاب این افراد در نظر گرفتیم که با حضور داوران انجام شد و در نهایت اعضای تیم را با توجه به امتیاز و رکوردشان انتخاب کردیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای آمادگی تیم اسکیت دختران اردوهایی برگزار شده است؟ توضیح داد: بله تا به حال دو اردو به صورت متمرکز در اصفهان، توسط هیئت اسکیت اصفهان برگزار شده است و در نظر داریم  یک اردوی چهار روزه یا یک هفته ای در تهران نیز برگزار کنیم.

برگزاری اردوها در استان های دیگر هزینه بر بود

کاکاوند درپاسخ به این پرسش که چرا این اردوها به صورت متمرکز در اصفهان برگزار شد؛ توضیح داد: چون 2 نفر از ترکیب سه نفره تیم ساکن اصفهان بودند تصمیم گرفتیم اردو را نجف آباد اصفهان برگزار کنیم و اگر در استان های دیگر اردو می زدیم هزینه بیخودی خرج کردن بود.

تنها دو نفربه به رقابت های جهانی اعزام می شوند

وی درباره اینکه چرا فقط دو نفر برای تیم ملی انتخاب شدند، اظهار کرد: با توجه به مشکلات مالی که فدراسیون اسکیت داشت، افرادی که احساس می کردیم می توانند در این مسابقات مقام آور باشند برای تیم ملی دعوت شدند.

رئیس کمیته اسکیت فری استایل تصریح کرد: افراد انتخابی در این اردوها سابقه حضور در تیم ملی را داشتند و لعیا عربی در مسابقات جهانی رده سوم جهان را کسب کرد و نیلوفر کرباسی نیز در این رقابت ها که سال گذشته برگزار شد مقام پنجم را به خود اختصاص داده بود.

وی در خصوص آمادگی این تیم تصریح کرد: اکنون دختران در آمادگی خوبی به سر می برند و خوشبختانه تمام توان خود را گذاشتند تا در این مسابقات خوب ظاهر شوند.

کاکاوند ادامه داد: این مسابقات به صورت انفرادی برگزار می شود و فشار زیادی از نظر روحی برای دختران اسکیت باز به وجود می آورد.

وی گفت: هر تیم می تواند شش نفر بالا 16 سال و زیر 16 سال را به این مسابقات اعزام کند که مجموعا از هر کشور 24 ورزشکار معرفی می شود.

رئیس کمیته اسکیت فری استایل اظهار داشت: کل مدال هایی که در رشته فری استایل توزیع می شود شش مدال است که شامل مقام اول تا سوم زیر 16 سال و مقام اول تا سوم بالای 16 سال است و ورزشکاران ما می روند تا برای کسب دو مدال جهانی بجنگند.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر امیدوار هستید تا تیم دختران در این رقابت ها کسب مدال کنند؟ اظهار داشت: بسیار امیدواریم که دختران در رقابت های جهانی بسیار خوب و موفق ظاهر شوند.

چینی ها بزرگترین رقیبمان هستند

رئیس کمیته اسکیت فری استایل درباره اینکه چه کشورهایی در این رقابت ها حاضر هستند و چقدر رقبای خود را می شناسید اظهار داشت: با توجه به اینکه ثبت نام تیم به تازگی به اتمام رسیده و هنوز سایت فدراسیون جهانی کشورهای شرکت کننده در این رقابت ها را اعلام نکرده است در خصوص اینکه بدانیم چند کشور در این رقابت ها حاضر می شوند نمی توان چیزی گفت چرا که هنوز چیزی ثبت نشده که به طور دقیق ذکر شود، اما بزرگترین رقیب کشورهای دنیا تیم کشور چین است.

وی اضافه کرد: تیم اسکیت فری استایل با هدایت بهاره ملک خوئیان از استان اصفهان به این رقابت ها اعزام می شوند.

گفتنی است: رقابت های جهانی اسکیت فری استایل از دوم تا نهم آبان ماه سال جاری به میزبانی تورینوی ایتالیا برگزار می شود و فروزان کاکاوند سرپرست فنی و پروین کرم لو به عنوان سرپرست اجرایی تیم اعزامی را همراهی خواهند کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.