تاریخ: 2015-10-07 شناسه خبر: 12021

آغاز مسابقات داژبال بانوان در اراك

مسابقات داژبال

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ رئیس گروه توسعه امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در حاشیه آئین افتتاح این مسابقات در گفت و گويي افزود: در این دور از مسابقات که به مدت دو روز جریان دارد، 57 تیم از ادارات و نهادهای مختلف این استان و 52 تیم از باشگاه های شهرستان اراک در قالب 545 بانوی ورزشکار حضور دارند و با یکدیگر به رقابت می پردازند.
بیتا آرستی افزود: این رقابت ها به همت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک، اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی و شهرستان اراک، هیات ورزش های همگانی و هیات پزشکی و ورزشی برگزار شده است.
وی بیان کرد: در پایان این مسابقات، 10 تیم برتر ادارات و نهادهای مختلف استان و 10 تیم برتر باشگاه های شهرستان اراک تجلیل می شوند.
ورزش داژبال به معنای گرفتن توپ می باشد که در اصطلاح فارسی به این ورزش بازی وسطی گفته می شود.
این ورزش در دو نیمه 15 دقیقه ای با پنج دقیقه استراحت در بین دو نیمه بین دو تیم چهار نفره برگزار می شود که یکی از تیم ها در وسط زمین قرار می گیرد و تیم دیگر به صورت دو به دو در دو طرف زمین مستقر می شوند.
بازیکنانی که در دو طرف زمین قرار دارند باید با پاس دادن توپ به یکدیگر و پرتاب توپ به سوی بازیکنان تیم وسط نسبت به حذف آنها از زمین بازی و اخذ امتیاز اقدام کنند و برخورد توپ به هر یک از بازیکنان تیم وسط منجر به حذف آن بازیکن و کسب یک امتیاز برای تیم پرتاب کننده می شود.
در صورتیکه تیم کنار موفق به حذف چهار بازیکن تیم وسط شود برنده می شود.

منبع:ايرنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.