تاریخ: 2015-10-09 شناسه خبر: 12110

روحانی و اخلاقی برنز گرفتند

تکواندوبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ در دومین روز از مسابقات تکواندو المپیک نظامیان جهان امروز دو فاطمه روحانی و هانیه اخلاقی دو نماینده کشورمان بودند که بر روی شیاب چانگ رفتند.

بر این اساس فاطمه روحانی در این رقابت ها پس از اینکه با نتیجه 6 بر 5 سوزا فریا از برزیل را شکست داده بود در مرحله نیمه نهایی 4 بر 2 نتیجه را به شاین جینگ از چین (نایب قهرمان جهان در سال 2015 ) واگذار کرد و به مرحله رپه شارژ راه یافت.

او در این مرحله با یک مبارزه جذاب و دیدنی توانست در راند دوم وانجیرو از کنیا را 23 بر صفر شکست دهد و سپس مقابل نماینده کاندا 4 بر 2 به پیروز برسد و به مدال برنز وزن هفتم زنان دست یابد. نماینده چین دراین وزن به مدال طلا رسید.

در ادامه این رقابت ها همچنین هانیه اخلاقی دیگر نماینده کشورمان در وزن 67- کیلوگرم که صبح امروز با نتیجه 7 بر 6 مغلوب سهام الساوالهی از مصر شده بود با راه یابی تکواندو کار مصری به فینال به جدول شانس مجدد (رپه شارژ) راه یافت و آنجا توانست با پیروزی مقابل هلنا فرام از آلمان گردن آویز برنز این وزن را از آن خود کند.

نماینده مصر که مدال طلا بازی های آفریقایی 2015 و مدال برنز گرند پریکس مسکو 2015 را در کارنامه داشت به مقام قهرمانی در این وزن رسید.

گفتنی است؛ در روز نخست این رقابت ها نیز ناهید کیانی توانسته بود به مدل نقره دست یابد. اما در سومین و آخرین روز این مسابقات فردا فرزانه صاحبی تکواندو کار وزن -62 کیلوگرم کشورمان ابتدا با روسیه دیدار می کند و سپس به مصاف نماینده چین می رود. هدایت تیم ملی بانوان ایران را ندا زارع بر عهده دارد.

لازم به ذکر است: مسابقات تکواندو بازی های المپیک ارتش های جهان g2 است و به دارندگان مدال طلا 20 امتیاز ،نقره 12 امتیاز و برنز 7 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی برای کسب سهمیه المپیک 2016 ریو تعلق خواهد گرفت. این دوره از مسابقات با حضور 229 تکواندوکار از 43 کشور به مدت 3 روز به میزبانی شهر مونگ یونگ کره جنوبی برگزار می شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.