تاریخ: 2015-10-10 شناسه خبر: 12185

دوشغله بودن فقط برای دیگران بد بود!

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از مهر، سال ۹۱ بود که نمایندگان مجلس اقدام به بررسی جزئیات طرح ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل از سوی افراد کردند که طبق آن مقرر شد مدیران، رؤسا و کارکنان دستگاه‌ها و نهادهای زیر و مؤسساتی و شرکت های وابسته به آنها نتوانند بیش از یک شغل داشته باشند.
 
هدف از این مصوبه چه بود؟ قاعدتا این موارد برخی اهداف از آن مصوبه بود‌ه‌اند:
۱- اشتغال‌زایی و ارائه فرصت به جوان‌تر ها و افزوده شدن خلاقیت بیشتر با حضور مدیران متعدد در بدنه دولت.
۲- عدم ایجاد شبکه‌های مدیریتی در چند ارگان.
۳- رسیدگی تمام وقت به ارگان مورد نظر جهت بهبود و کنترل بیشتر اوضاع
 
اتفاقا محمود گودرزی وزیر ورزش یکی از آنها بود که روی این قانون تاکید داشت و سعی کرد مقابل دانه درشت‌ها بایستد و حق را به قانون بدهد و فدراسیون‌ها را صاحب رئیسی تمام وقت و پویا کند نه اینکه روسای فدراسیون‌ها، فدراسیون را شغل دوم خود بدانند و سرشان به شورای شهر یا نمایندگی مجلس گرم باشد.
 
نمونه بزرگ این مخالفت و اصرار گودرزی هادی ساعی و البته حسین رضازاده بودند که کاندیدای ریاست فدراسیون تکواندو و وزنه برداری بودند اما گودرزی ایستادگی و اعلام کرد یا شورای شهر و یا فدراسیون.
 
با وجود این توضیح‌ها اما گودرزی حالا خلاف روند جریان آبی که خودش آن را هدایت می‌کرد، شنا می‌کند. وزیر ورزش بدون توجه به اهداف قانون تک شغله شدن، طاهری را دو شغله کرد، افشارزاده را هم ایضا!
 
طاهری شد سرپرست پرسپولیس تا قانون دور زده شود و نگویند او هم مدیر صندوق پیشکسوتان و قهرمانان است و هم مدیرعامل پرسپولیس، در مورد افشارزاده هم دقیقا چنین شد و او هم شد سرپرست حوزه وزارت و البته مدیرعامل استقلال تا اینکه نهاد‌های بازرسی به این دو شغله بودن  معترض شدند.
 
حرف حرف حساب بود، آنها دو شغله بودند، طاهری البته از صندوق جدا شد اما افشارزاده همچنان دو شغله است و جالب ترین بخش اینجاست که افشارزاده حالا در استقلال سرپرست شده و در وزارت مدیر کل تا دو شغله محسوب نشود.
 
این تغییر پست‌ها اما آیا هدف نهایی آن مصوبه سال ۹۱ و آن اصرارهای گودرزی در مقابل رضازاده و ساعی بود؟ واقعیت این است که این دور زدن قانون است، واژه سرپرست و یا مدیرعامل چیزی را عوض نمی‌کند مهم این است که این باشگاه‌ها و آن حوزه‌های وزارتی هر کدام یک نیروی تمام وقت و مجرب می‌خواهند تا برای آینده برنامه ریزی کنند و جلو بروند نه اینکه با تغییر پست سرپرستی با مدیر عاملی تنها سازمان بازرسی و یا قوانین را دور بزنیم.
 
در آن سو استقلال و پرسپولیس اما از همه بیشتر متضرر می‌شوند، چرا که دو شغله بودن کافی نبود حالا این دو باشگاه مدیر‌عامل رسمی هم ندارند، و فقط سرپرست دارند که این هم ما را به یاد آن داستان می‌اندازد که می گوید: «گل بود به سبزه هم آراسته شد».

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.