تاریخ: 2015-10-11 شناسه خبر: 12193

بی نظمی در فدراسیون نابینایان تمام شدنی نیست

گلبالبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ سمیه شاعری، نایب رئیس بانوان فدراسیون نابینایان و کم بینایان در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص مسابقات گلبال آسیایی بانوان در چین گفت: متاسفانه حضور بانوان در این مسابقات کنسل شده است.

وی ادامه داد: تا روز چهارشنبه پیگیر این موضوع بودیم تا به هر صورتی که هست ورزشکاران را به مسابقات آسیایی اعزام کنیم. کادر فنی را تغییر دادیم و یک سری تغییرات دیگری را به صورت کلی در کادر فنی داشتیم و در تلاش بودیم مجوز اعزام ورزشکاران به این مسابقات را تهیه کنیم که در آخرین مذاکراتی که با رئیس فدراسیون انجام دادیم قرار بر این شد که دو دوره اردوی آمادگی برای ورزشکاران برگزار کنیم.

نایب رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان افزود: سه شنبه گذشته امور بین الملل نامه ای را از برگزار کننده مسابقات آسیای دریافت کرد که طی آن ورزشکاران باید کلاس بندی و تا پنجشنبه نفرات اعزامی تیم مشخص می شدند.

شاعری افزود: با این وجود به دلیل اینکه ورزشکاران باید توسط پزشک فدراسیون کلاس بندی مجدد می شدند و اردویی هم برای آنها برگزار نشده بود، انتخاب آنها و اعلام اسامی تا پنجشنبه برایمان بسیار دشوار بود. نهایتا تصمیم گرفتیم اعزام ورزشکاران را به مسابقات آسیایی کنسل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اما با صحبت هایی که با رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان در این خصوص انجام دادیم قرار بر این شد در آبان ماه اردوی آمادگی برگزار کنیم. همچنین مظلومی این قول را هم داد که ورزشکاران را به اولین تورنمنت بین المللی اعزام کنیم. 

پیش از این نیز نایب رئیس بانوان فدراسیون نابینایان و کم بینایان در خصوص اعزام ورزشکاران به مسابقات آسیایی چین اظهار کرد: امید بسیاری به اعزام تیم گلبال بانوان در مسابقات آسیایی که در آبان ماه سال جاری برای کسب سهمیه پارالمپیک برگزار می شود داریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر ورزشکاران در این مسابقات شرکت کنند و بتوانند سهمیه حضور در ریو را نیز بدست آورند، نمی توانند در این مسابقات شرکت کنند چراکه رژیم غاصب صهیونیستی در این رقابت ها حضور خواهد داشت، اما حضورتیم گلبال بانوان در رقابت های آسیایی چین موجب تقویت روحیه، ایجاد انگیزه و البته تقویت فنی برای ورزشکاران می شود.

شاعری در این مدت تلاش بسیاری کرد تا این تیم به این مسابقات اعزام شود، اما گویا بعضی اصرار داشتند حضور ورزشکاران در این مسابقات بی فایده خواهد بود چراکه حتی با کسب سهمیه هم نمی توانند در مسابقات پارالمپیک حضور پیدا کنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.