تاریخ: 2015-10-11 شناسه خبر: 12269

هراس آبادانی‌ها از بازی آخر هفته در سوپر لیگ بسکتبال

بسکتبالبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان پنجشنبه 23 مهر ماه به مصاف کوشا سپهر سبلان که صدر نشین جدول رده بندی گروه B  است می رود. این تیم در صورت پیروزی در این رقابت پنج امتیازی می شود.

زهرا مرتضی زاده، مربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در خصوص مسابقات سوپر لیگ بسکتبال بانوان به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: در اولین بازی خود متوجه نقاط ضعفمان شدیم و بازی های تیم کوشا سپهر سبلان را نیز آنالیز کردیم تا از دفاع و حمله ای که مقابل این تیم موثر است استفاده کنیم.

وی در خصوص تیم کوشا سپهر سبلان نیز اظهار کرد: این تیم بسیار قوی است و مربی با تجربه و بازیکنان خوبی دارد. پنجشنبه بازی سختی را در مقابل این تیم پیش رو خواهیم داشت.

 مربی تیم پالایش نفت آبادان در خصوص آمادگی تیمش در مسابقه پنج شنبه توضیح داد: تیم ما هم بازیکنان خوبی دارد که بعضی از آن ها تجربه ملی دارند، همچنین مدیر فنی تیم، الهه دارستانی در بخش فنی بسیار قوی عمل کرده است. ما در تلاش هستیم که یک بازی خوب را در این دوره از مسابقات به نمایش بگذاریم.

وی تصریح کرد: مسابقات خیلی سختی پیش رو داریم و نمی توانیم در خصوص نتیجه نظر دهیم چرا که بازیکنان دو تیم باید وارد زمین بازی شوند تا ببینیم بازی را چگونه آغاز می کنند و رقابت خود را به پایان می رسانند.

مرتضی زاده در خصوص بازی تیمش مقابل ذوب آهن اصفهان نیز خاطرنشان کرد: البته تیم ما مقابل ذوب آهن بازی خوبی انجام نداد چرا که ورزشکاران توانایی خود را در این دیدار به نمایش نگذاشتند. در کل یک سری نقاط ضعفی داریم که در پی رفع آن هستیم.

مربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان ادامه داد: آبادان هم سطح دریا است اما تهران با سطح دریا ارتفاع زیادی دارد و تیم ما در بازی ها در تهران با مشکلات تنفسی روبرو می شود. همانطور که در بازی اول به این مشکل برخورد کردیم. تیم پالایش نفت به همین علت دو روز زودتر از برگزاری مسابقه به تهران می آید تا تیم به آب و هوای محل برگزاری مسابقات نیز عادت کند.

مربی تیم پالایش نفت آبادان گفت: ترکیب تیم به گونه ای است که هر پستی دو بازیکن داشته باشد که جانشین یکدیگر شوند نه به این صورت که یک بازیکن خیلی خوب و یک بازیکن ضعیف داشته باشیم و یک بازیکن 40 دقیقه در میدان بدود. ما تلاش کردیم تیم را طوری ارنج کنیم که بازیکنان میدان و روی نیمکت از نظر سطح فنی از تعادل برخوردار باشد.

وی اظهار امیدواری کرد: امیدوارم امسال سال خوبی برای تیم ها باشد و در سال های آینده نیز تیم ها با اسپانسرخوب، بتوانند در مسابقات بسیار قوی ظاهر شوند.

 مرتضی زاده ادامه داد: اکنون در گروهی که هستیم می بینیم که تیم ها با اسپانسرهای خوبی وارد مسابقات شدند و در دور برگشت، رقابت با تیم ها بسیار مشکل خواهد بود.

وی با اشاره به این موضوع که امیدواریم شرایط بانوان نیز تا حدودی مانند آقایان شود تصریح کرد: امیدوارم بازیکنان ملی در بخش بانوان نیز بین تیم های لیگ تقسیم شوند چرا که در بسکتبال آقایان قانونی است که هر تیم تنها می تواند از سه بازیکن ملی بهره ببرد.

مربی باشگاه پالایش نفت آبادان اظهار داشت: تیم های شهرستانی ممکن است بودجه خوبی داشته باشند ولی به دلیل اینکه قانونی برای تقسیم بازیکنان ملی وجود ندارد، این بازیکنان نیز بیشتر تمایل دارند در تیم های تهرانی و اصفهانی حاضر شوند و تیم های شهرستانی در استفاده از بازیکنان ملی بی بهره می شوند.

وی اضافه کرد: اکنون در لیگ ها باشگاه هایی هستند که از شش بازیکن ملی بهره می برند اما در مقابل تیم هایی نیز هستند که از یک بازیکن ملی نیز استفاده نمی کند.

مرتضی زاده در پایان افزود: ما در تلاش هستیم تا از وزارت نفت مجوزی در خصوص جذب بازیکن خارجی بگیریم چرا که بسیاری از تیم ها در جهت استفاده از بازیکن خارجی اقدام کرده اند و برخی هم از حضور ورزشکاران خارجی استفاده می کنند که این موضوع باعث می شود در دور برگشت رقابت های سخت تری داشته باشیم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.