تاریخ: 2015-10-11 شناسه خبر: 12280

اکبر عبدی پدر بزرگ شد و فوت کرد!+تصویر

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مجید جوانمرد که بعد از ساخت “شکار روباه” در حدود شش سال قبل فیلم دیگری نساخته بود امسال بعد از مدتها “آدم باش” را جلوی دوربین برد.
 اکبر عبدی, پدر بزرگ, فوت ,تصویر
 
شکار روباه , مجید جوانمرد , آدم باش , اکبر عبدی , امین حیایی , عکس امین حیایی , نیوشا ضیغمی , سیروس گرجستانی
 
 
 
خودش درباره درونمایه کار گفت: در این فیلم هم به مانند اغلب کارهایم نگاهم به گیشه است. از همان ابتدای نگارش فیلمنامه این نگاه را داشتم اثری بسازم که پرمخاطب باشد.
 
 
 
او ادامه داد: “آدم باش” در گونه طنز فانتزی با رگه های هجوآمیز قرار می گیرد. فانتزی به معنای وجود اله مانهایی که خلاف واقعیت باشند. به عبارت بهتر منطق رئال در فیلم نیست. اگر بخواهم مثال بزنم فضای “آدم باش” به شدت شبیه است به سری “پلنگ صورتی” که یک جور طنز فانتزی دارد. این نوع طنزها در زندگی واقعی اتفاق نمی افتد اما ملهم گرفته از زندگی واقعی هستند.
 
جوانمرد درباره همکاری با بازیگران این کار و از جمله چهره هایی چون اکبر عبدی و امین حیایی اظهار داشت: به شدت از عبدی راضی بودم. او گریمی متفاوت در این کار دارد که او را لااقل 50 سال پیرتر کرده؛ جالبتر اینکه عبدی در فیلم نقش پدربزرگ امین حیایی را بازی می کند.
 
این کارگردان درباره کیفیت حضور عبدی در “آدم باش” گفت: عبدی در یک ربع ابتدایی اثر به طور مداوم در فیلم هست اما بعدش به دلیل اینکه کاراکترش فوت میکند او را در زمان حال نمی بینیم و از طریق یک سری فلاش بک با عبدی روبروییم.
 
جوانمرد که سابقه ساخت آثاری چون “شکار”، “دستمزد” و “تیغ افتاب” را در کارنامه دارد که از جمله آثار ماجرایی مهیج سینمای ایران بوده اند با بیان اینکه وقفه چند ساله اش در کارگردانی باعث شده که از اوضاع دستمزدهای روز سینما آگاهی نداشته باشد گفت: راستش را بخواهید در این چند سالی که نبودم واقعا شرایط عوض شده؛ دستمزدها به شدت رشد کرده و برای همین دیگر نمیشود به راحتی هر بازیگری را وارد کار کرد.
 
او ادامه داد: چهره هایی چون عبدی و حیایی نیز با تمام احترامی که برایم قائل بودند اما باز هم دستمزد عرف شان را خواستار بودند که ما نیز سعی کردیم آن را برآورده کنیم.
 
مجید جوانمرد با بیان اینکه “آدم باش” را در بخش خصوصی تولید کرده به میزان گفت: تولید در بخش خصوصی این ویژگی را دارد که به طور مستقیم در تماس با مخاطب قرار بگیری و کیفیت کارت را توسط مخاطبان بسنجی. از این رو حتما باید در زمان مناسبی فیلم ام را روی پرده بفرستم. این را هم بگویم که به فیلمسازی برای بخش دولتی اعتقاد ندارم چون فکر میکنم فیلمسازی برای بخش دولتی به سمت سفارشی سازی می رود.
 
جوانمرد در پایان گفت: فیلمبرداری نهایتا تا 20 آذرماه به اتمام میرسد و از آنجا که مونتاژ همزمان انجام میدهیم حتما به جشنواره می رسیم. رونمایی اثرم در جشنواره فیلم فجر صورت خواهد گرفت چون دلم میخواهد مخاطبان جشنواره درباره “آدم باش” نظراتشان را به صراحت بیان کنند.
 
داستان فیلم «آدم باش» حال و هوایی طنز دارد و داستان مردی را روایت می کند که در برقراری ارتباط با آدم ها دچار مشکل است و در عوض تعامل بسیار خوبی با حیوانات دارد. او سال ها دور از ایران زندگی کرده و حالا که بازگشته احساس می کند هیچ یک از مردم را نمی شناسد.
 
اکبر عبدی، امین حیایی، نیوشا ضیغمی، سیروس گرجستانی، مرتضی ضرابی، شراره رنجبر، غزل عبدی، عباس محبوب، فاطمه شکری، مختار سائقی، احسان حسن پور، روزبه معینی، داریوش رضایی، سیامک اشعریون، امیر زمانی، صابر گراوند، ناهید زند، بهمن عقل زار، اشکان علیوند و حسن رضایی بازیگران این فیلم هستند.
 
منبع: میزان

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.