تاریخ: 2015-10-12 شناسه خبر: 12309

بانوی محجبه بهترين شيرينی پز انگليس شد +عکس

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ نادیه در جلوی چشمان بیش از چهارده میلیون بیننده برنده مسابقات برتر شیرینی پزی کشورش شده است.
 واقعا چه کسی گمان می کرد یک زن شیرین پز و کیک ساز انگلیسی بتواند چنین تاثیر عمیقی روی روند رو به رشد اسلام هراسی در کشورش بگذارد؟

گاردین در اين باره نوشت: نادیه جمیر حسین یک زن مسلمان انگلیسی از لیدز با سه فرزند برنده مسابقات کشوری شیرینی پزی در انگلستان شد. نام این مسابقه معروف که تنها ۱۲ نفر به فینال آن رسیده بودند، Great British Bake Off final یا مسابقه بزرگ کیک و شیرینی بریتانیا است. نادیه در جمع برندگان پایانی قرارگرفت و به فینال رسید و در نهایت برنده نیز شد.

نادیه با کیک عروسی که درست کرد باعث شگفت زدگی حاضران و داوران شد به طوریکه ماری بری سرداور مسابقات آن را فوق العاده خواند. او گفت به نادیه حسین افتخار می کند.
بانوی محجبه

نادیه در جلوی چشمان بیش از چهارده میلیون بیننده برنده مسابقات برتر شیرینی پزی کشورش شده است. اولین کسی که به او تبریک گفت جرج آزبورن وزیر دولت بود.

این زن بنگلادشی الاصل و ۳۰ ساله، پیش از آغاز مرحله پایان رقابت ها، از نگرانی های خود گفته بود. او از نگاه منفی احتمالی مردم به مسلمانان در هراس بود و می ترسید این موضوع روی کارش اثر منفی بگذارد.

نادیه می گفت من می ترسم مردم بگویند این زن مسلمان با روسری آمده و می خواهد کیک درست کند!
 دکتر عمرالحمدون دبیرکل شورای مسلمانان بریتانیا می گوید برنده شدن نادیه حسین در این مسابقات، جامعیت و پیشرو بودن مسلمان در جامعه امروز انگلیس را نمایان کرد؛ او نشان داد که مسلمانان انگلیس چطور تلاش می کنند در جامعه خود رشد کنند و پله ها را بالا بروند.

نادیه اما پس از برنده شدن در پاسخ به این پرسش که بعد از این چه کاری می خواهد انجام دهد گفت به خانه می روم و به همسر و سه فرزندم می رسم؛ هنوز نمی دانم چه کاری می خواهم انجام دهم اما شیرینی پزی را ادامه خواهم داد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.