تاریخ: 2015-10-12 شناسه خبر: 12312

آسپرین از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری میکند

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ آسپیرین از آن داروهایی است که همه می شناسند. طبق ادعای محققان مردان با سن ۴۵ تا ۷۹ و زنان با سن ۵۵ تا ۷۹ می توانند با مصرف آسپرین با دوز پایین تا حدودی مانع از بروز بیماری های قلبی در خود شوند ولی تاثیر این دارو در پیشگیری از حمله قلبی و مغزی قابل توجه نیست.

همچنین برای اولین بار محققین تایید کرده اند که آسپرین می تواند در کاهش احتمال سرطان روده بزرگ هم موثر واقع شود. توصیه به مصرف آسپرین با دوز کم فقط برای آن دسته از مردمی است که ریسک ابتلا به بیماری های قلبی در آنها بالا است.

محققان می گویند آن دسته از مردم که در دهه پنجم عمر خود هستند و احتمال بروز بیماری قلبی در ۱۰ سال آینده در آنها بیش از ۱۰ درصد است بیشترین استفاده را از مصرف روزانه ۸۱ میلیگرم آسپرین می برند. با این حال همه افراد باید قبل از شروع استفاده از آسپرین با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند.

انجمن قلب امریکا در سال ۲۰۱۳ نوعی محاسبه گر را معرفی کردند که می تواند ریسک ابتلا به بیماری قلبی را در هر فردی تا ۱۰ سال آینده ارزیابی کند. این محاسبه گر را می توانید در صفحه با آدرس http://cvdrisk.nhlbi.nih.gov/ پیدا کنید.

منبع : مهر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.