تاریخ: 2015-10-12 شناسه خبر: 12338

حمایت ویژه ویلفرد لمکه برای حضوربانوان در ورزش

ویلفرد لمکه

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ویلفرد لمکه مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور صلح و ورزش درباره حضورش در روز بزرگداشت پارالمپیک گفت: باعث افتخار من بود که در این جلسه حضور پیدا کردم. البته 2 سال قبل هم به ایران آمده بودم و استقبال گرمی از من شده بود اما متاسفانه سال گذشته امکان حضور حاصل نشد اما خوشحالم که امروز اینجا هستم.

 وی ادامه داد: در حوزه کاری خودم 5 اولویت دارم که برای من مهم است. برای سازمان ملل بسیار مهم است که معلولان و افراد سالم از امکانات یکسان برخوردار باشند. از اینکه می‌بینم کودکان در ایران محبوس نیستند و مشارکت خوبی در جامعه دارند، خوشحالم چرا که معتقدم افراد معلول به مرکز جامعه تعلق دارند و به نوعی مرکز ثقل آن هستند. باید کاری کنیم که دختران و زنان هم مشارکت خوبی در جامعه و ورزش داشته باشند.

 لمکه تصریح کرد: 2 سال قبل هم اینجا بودم اما می‌بینم که امسال کارها بسیار خوب پیشرفت کرده است چرا که با حضور چهره‌های سرشناس سیاسی و ورزشی و همچنین مشارکت فعال رسانه‌ها نشانگر توجه به ورزش معلولین است. فردا هم با وزیر ورزش ایران جسه‌ای داریم در خصوص اینکه چطور می‌توان به پیشرفت ورزش و توسعه آن کمک کرد.

 مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد درباره پول‌های بلوکه شده ایران گفت: فردا با رئیس فدراسیون فوتبال ایران جلسه‌ای خواهیم داشت اما به خاطر احترامی که برای او قائل هستم اجازه بدهید توضیحاتی بیشتری ندهم.

منبع:پارس فوتبال

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.