تاریخ: 2015-10-13 شناسه خبر: 12366

«باقلوا پسته ای» را در خانه درست کنید

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ از خواص پسته می توان به وجود کوآنزیم کیو۱۰(10Q) اشاره کرد که انواعی از آنتی اکسیدان است و در پیشگیری از بیماریهای قلبی، نافع است. طرز تهیه باقلوا پسته ای واقعی را به شما آموزش می دهیم. امیدواریم از تهیه آن لذت ببرید.
باقلوا پسته ای
مواد اولیه:

    * خمیر یوفکای مخصوص باقلوا 25 عدد
    * روغن محلی 50 گرم
    * کره یا مارگارین 100 گرم
    * پسته خرد شده 350 گرم
    * هل 1 ق س

مواد لازم برای شربت:

    * شکر 5 پیمانه
    * آب 4 پیمانه
    * لیمو 1 ق م

طرز تهیه:

1- شکر، آب و آب لیمو را روی حرارت به مدت 10 دقیقه بجوشانید و کنار بگذارید تا سرد شود فر را با درجه حرارت 180 درجه روشن کنید تا گرم شود مارگارین و روغن جامد حیوانی را روی حرارت آب کنید.

2- خمیر یوفکا را از فریزر خارج کرده و میگذاریم تا از حالت انجماد خارج شود . (برای استفاده از خمیر یوفکای منجمد شده بهترین راه این است که حداقل 12 ساعت قبل از استفاده، خمیر را از فریزر خارج کرده و درون یخچال نگهداری کنیم تا خمیر به آرامی از حالت انجماد خارج شود، این کار باعث می شود تا سطح خمیرهای داخل بسته کمتر خیس شده و خمیر راحت تر بصورت لایه لایه شود و یا اینکه یک تا دو ساعت قبل از مصرف بسته را از فریزر خارج کرده و در دمای محیط قرار داده و در روی بسته با تیغ یک شکاف 3 تا 4 سانتی ایجاد کنید تا هوا به مقدار بسیار جزیی وارد بسته شود. (در نظر داشته باشید که درب بسته را باز نکنید).

3- یکی از یوفکا ها را باز کنید و با برس روی آن روغن آب شده را بمالید… روی آن یوفکا ی دیگری بیاندازید.

4- دوباره روغن بمالید. پسته را روی یوفکای دوم که روغن مالیده اید بپاشید

5- دوباره یک لایه یوفکا روی پسته ها باز کنید. و روی لایه آخر را نیز روغن بمالید. از یک طرف شروع به پیچیدن و رول کردن یوفکاها کنید، توجه کنید که باید کاملاً سفت پیچیده شود.

6- باقی مواد را به همین شکل تهیه کنید و رولها را به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید. از یخچال بیرون آورده و به ضخامت دلخواه برش بزنید و تکه ها را داخل سینی فر بچینید.

7- حتماً باید بصورت فشرده در سینی چیده شود و لابلای آن ها خالی نماند… سینی را در فری که از قبل با حرارت 180 درجه گرم کرده ایم قرار میدهیم و زمانی که روی باقلوای پسته طلایی شد از فر بیرون میاوریم.

8- بلافاصله وقتی داغ است شربت ولرم خنک شده را روی آنها می ریزیم … تمام شربت را بریزید و زمان دهید تا جذب شود.

9- شیرینی شما آماده است و میتوانید به همراه خامه سرو کنید./وب سایت سوران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.