تاریخ: 2015-10-15 شناسه خبر: 12534

تعطیلی لیگ‌ آسیب بزرگی به تیم‎‌ها وارد می‌کند

تیر و کمانبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ لیگ برتر تیراندازی با کمان خارج از سالن به میزبانی هیئت تهران از امروز به مدت پنج هفته در سایت ورزشگاه آزادی کلید خورد.

بانوان در این مسابقات در پنج تیم کامپوند و شش تیم ریکرو حضور خواهند یافت، تیم های هیئت تهران، هیئت اردبیل، شهرداری بندرعباس، هیئت کیش، فلات مرکزی بافق و یوتاب در رشته ریکرو و پاس قوامین، روشنکار آبیک، هیئت تهران و شهرداری بندرعباس در رشته کامپوند در این رقابت ها شرکت خواهند کرد.

رضا کیا رستمی، دبیر فدراسیون تیر و کمان در خصوص برگزاری این رقابت ها به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: این مسابقات پنجشنبه در تهران آغاز می شود و به مدت 5 هفته ادامه خواهد یافت. بعد از آن نیز رقابت های داخل سالن شروع می شود. این رقابت ها با حضور تیم هایی در قالب استان های اردبیل، خوزستان، یزد، لرستان، تهران، گیلان، زنجان و مازنداران برگزار می شود.

وی ادامه داد: از نظر کمی تعداد تیم ها در رشته کامپوند به حد نصاب رسیده و بانوان با 30 درصد رشد در این رشته روبرو بوده اند. برای اولین بار است که مسابقات لیگ برتر در رشته  کامپوند با تعداد تیم های حداکثری برگزار می شود. از نظر کیفی نیز شرایط بهتری در برگزاری مسابقات ایجاد شده تا رکورد های خوبی توسط ورزشکاران به ثبت برسد.

کیا رستمی در خصوص استقبال بانوان در مقایسه با مردان اظهار داشت: استقبال بانوان نسبت به سال های گذشته بیشتر بود اما تعداد تیم های آقایان بیشتر است.

وی در خصوص مسابقاتی که در طول سال برای بانوان برگزار می شود توضیح داد: مسابقات این رشته ورزشی در دو بخش آقایان و بانوان باهم برگزار می شود. در واقع فدراسیون محدودیت های کمتری نسبت به فدراسیون های دیگر از این نظر برای بانوان دارد.

به گفته دبیر فدراسیون تیر و کمان؛ تمام مسابقات این رشته در دو بخش مردان و زنان طبق استانداردهای جهانی برگزار می شود.

کیا رستمی در خصوص مشکلات فدراسیون برای برگزاری چنین مسابقاتی توضیح داد: از نظر فنی هیچ مشکلی نداریم اما از نظر مالی تیم ها به مشکل بر می خوردند. اگر به دنبال پخش تلوزیونی مسابقات تیروکمان باشیم مشکل جذب اسپانسر نیز حل خواهد شد.

وی ادامه داد: تیم ها در بخش بانوان و آقایان از لحاظ مالی با مشکلات زیادی روبرو هستند و این صدمه بسیار بزرگی به برگزاری مسابقات لیگ وارد می کند.

دبیر فدراسیون تیر و کمان درباره حمایت وزارت ورزش از بانوان در این رشته ورزشی اظهار کرد: چون مسابقات تیر و کمان جزو معدود رشته هایی است که بانوان می توانند با پوشش اسلامی در آن شرکت و مدال های بسیاری کسب کنند، وزارت ورزش از بانوان در این فدراسیون حمایت های بسیاری می کند.

کیا رستمی در خصوص استعفای مریم کاظمی پور، نایب رئیس بانوان توضیح داد: طبق اساس نامه جدید که به تصویب وزارت ورزش رسید هر شخصی که بخواهد به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست فدراسیون شرکت کند باید از هر سمتی که داخل فدراسیون دارد استعفا دهد تا نتوانند از امکانات داخل فدراسیون برای رای آوردن استفاده کنند. کاظمی پور نیز به علت کاندید شدن در انتخابات ریاست فدراسیون از سمت خود استعفا داد.

وی درخصوص برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون اظهار داشت: تعداد 12 نفر برای سمت ریاست فدراسیون ثبت نام کرده اند که از میان آنها رمضانی از کاندیداتوری خود استعفا داد و الان مدارک 11 کاندید به وزارت ورزش ارسال شده و منتظر تایید صلاحیت این افراد از وزارت ورزش و تعیین زمان انتخابات هستیم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.