تاریخ: 2015-12-13 شناسه خبر: 13687

عسگرنیا: بدون حمایت به لیگ برتر صعود کردیم

بسکتبال بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ندا عسگرنیا سرمربی تیم نارسینا که تیمش به تازگی قهرمانی لیگ دسته یک بسکتبال بانوان کشور و همچنین جواز حضور در رقابت های لیگ برتر را به دست آورده است در گفت و گو با خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: خداروشکر می کنم که پس از فراز و نشیب های بسیاری که در این فصل از مسابقات لیگ دسته یک گذراندیم، در نهایت توانستیم قهرمان شویم و جواز حضور در لیگ برتر بسکتبال بانوان را بگیریم.

وی ادامه داد: رقابت‌ها لیگ یک در دو گروه و در دو مرحله به مدت چهار ماه انجام شد. مرحله نهایی این مسابقات را پنج تیم برتر دور مقدماتی به صورت دوره ای برگزار کردند، تیم نارسینا با اقتدار کامل بدون حتی یک شکست این دوره را به پایان رساند.

عسگرنیا خاطرنشان کرد: در تمامی دیدار های امسال تنها یک شکست در دور اول مسابقات داشتیم که آن هم ناشی از عدم آمادگی بازیکنان نارسینا بود چرا که روز قبل، بازی سختی مقابل آرارات اصفهان انجام دادند دلیل بعدی نیز که موجب این باخت شد، غرور بیش از حد بازیکنان تیم ما بود و اینکه با دید حرفه ایی به این بازی نگاه نکردند.

وی در خصوص بازی آخر تیمش مقابل کرمان گفت: بازیکنانم با خیال آسوده تری نسبت به کرمان وارد زمین شدند چرا که پیش از این قهرمانی تیم مشخص شده بود، به همین دلیل بازی راحت تری در برابر کرمان داشیم. هدف ما از این مسابقه کسب مقام قهرمانی قاطع با اختلاف امتیاز بالا نسبت به حریفان بو،د خوشحالم با تلاش و بردباری به این امر دست یافتیم.

سر مربی تیم نازسینا با اشاره به این مورد که عملکرد بازیکنان تیم در طول فصل عالی بود اظهار کرد: با محدودیت زمانی و مشکلات مالی که با تیم ما دست و پنجه نرم می کرد، فقط قادر بودیم در هفته دو روز تمرین دسته جمعی داشته باشیم و هیچ تمرین اختصاصی با بازیکنانم نداشتم با این وجود همان طور که نتایج تیم نشان داده بازیکنانم در طول فصل عملکرد فوق العاده ای داشتند.

وی با بیان این مطلب که بدون حامی مالی قهرمان شدیم گفت: از بازیکنانم متشکر  که طی این دوسال با هفته ای دو روز تمرین خودشان را به مقامی که صددرصد شایسته آن بودند رساندند متاسفانه امسال هیچ اسپانسری نداشتیم تا تیم نارسینا را در هزینه های مسابقات ساپورت کند.

عسگرنیا افزود: تا زمانی که حمایت از ورزش بانوان خصوصا بسکتبال که جایگاه خاصی در زندگی من دارد بر همین منوال باشد شاهد رشد موفق این رشته نخواهیم بود.

سر مربی تیم نازسینا درباره سطح مسابقات امسال اظهار کرد: نمی توان گفت مسابقات خیلی ایده آل یا خیلی خوب بود، اما چیزی که بیشتر به چشم آمد استفاده از داوران سطح بالای کشور برای قضاوت در دور نهایی مسابقات بود که توجه مسئولان به این دور از بازی ها را نشان می داد.

عسگرنیا از تمرینات نارسینا برای حضور در رقابت های لیگ برتر خبر داد و گفت: بازیکنانم از مسابقات امسال بسیار خسته هستند بعد از آن نیز دوران استراحتشان تمام می شود که به احتمال زیاد هفته آینده خواهد بود تمرینات جدی تیم را برای حضور در لیگ برتر آغاز خواهیم کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.