تاریخ: 2015-12-14 شناسه خبر: 13712

گودرزی: تبعیض موجود در ورزش بانوان باید حذف شود

دکتر گودرزی

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در مراسم سمپوزیوم بین المللی زنان در ورزش محمود گودرزی ، وزیر ورزش و جوانان گفت: عدم وجود گفتمان در ورزش بانوان موانعی را ایجاد کرده است که امیدوارم ایجاد چنین گفتمان هایی تاثیرات مثبتی در رفع این موانع داشته باشد.

وی اظهار کرد: گفتمان هایی اینچنین در ورزش بانوان بسیار محدود است، اگر هم گفتمانی باشد محدود به مدال های کسب شده است.

وزیر ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: زهرا نعمتی با کار خارق العاده ای که انجام داد باعث شد تا دو گروه خودشان را باور کنند، دسته اول معلولان و دسته دوم دختران سالم. نعمتی با این افتخار آفرینی تبدیل به یک الگوی موفق برای دختران و همچنین معلولین شد.

وی در ادامه گفت: موانع ورزش بانوان دو دسته هستند، موانع درونی و بیرونی. موانع بیرونی مانند همچون ضعف در اطلاع رسانی، بی توجهی برخی مسئولان  و کمبود الگوهای موفق، عدم پیش بینی برنامه های مفرح و موانع فرهنگی همچون ترس از آسیب رسیدن به ارزش های فرهنگی و دینی، عدم اعتماد به نفس، نداشتن انگیزه لازم و خجالتی بودن، تصور کمبود وقت برای بانوان، ترس والدین از افت تحصیلی فرزندان، موانع خانوادگی از جمله مخالفت های همسر یا والدین و عدم آشنایی اعضای خانواده با ورزش و موانع امکاناتی همچون دسترسی آسان و سریع به امکانات و نامناسب بودن وقت و اماکن ورزشی برای بانوان اشاره کرد.

گودرزی اعلام کرد: از نظر من باید نگاه تبعیض آمیزی که در ورزش بانوان نسبت به ورزش آقایان وجود دارد، برداشته شود.

وی در پایان با بیان این مطلب که بانوان مسلمان بخش زیادی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند اظهار کرد: بانوان مسلمان باید باید حق حضور در میادین بین المللی را داشته باشند، ما به دنبال تثبیت ارزش های اسلامی در دنیا هستیم و این از مطالباتی است که باید از سازمان های جهانی صورت گیرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.