تاریخ: 2015-12-22 شناسه خبر: 13729

در گفت و گو با سایت ورزش بانوان مطرح شد؛

مرتضی زاده : از وزارت نفت به دلیل ایجاد محدودیت ها دلخوریم

از دست وزارت نفت به دلیل عدم صدور مجوز حضور بازیکنان خارجی برای تیم پالایش نفت آبادان بسیار دلخوریم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ با آغاز مرحله پلی آف بسکتبال بانوان، تیم پالایش نفت آبادان در بندر عباس روز چهارشنبه دوم دی ماه به مصاف شهرداری بندرعباس خواهد رفت.

زهرا مرتضی زاده ، مربی تیم پالایش نفت آبادان در خصوص آمادگی تیمش در مرحله پلی آف به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: این دوره از سوپر لیگ بسکتبال بانوان نخستین سالی است که تیم پالایش نفت آبادان در لیگ A  حضور دارد. تیم پالایش سال گذشته قهرمان لیگB  بوده است، بنابراین در مقایسه با سال های گذشته تجربه ای در خصوص حضور در سوپر لیگ ندارد.

وی ادامه داد: از نگاه ما تیم های حاضر در گروهمان از سطح فنی خوبی برخوردار هستند و تا کنون بازی خوبی ارائه داده اند.

مربی تیم پالایش نفت اظهار کرد: در دور رفت بین اعضای تیم ناهماهنگی های وجود داشت چرا که بازیکنان غیر بومی در تیم حضور داشتند کیفیت بازی ها پایین بود. تا آشنا شدن بازیکنان با تکنیک و نحوه ی بازی یکدیگر و تا سازگاری بین اعضای تیم مدتی طول کشید.

مرتضی زاده افزود: اما در دور برگشت مسئله نا هماهنگی بین اعضای تیم و بازیکنان غیر بومی رفع شد، به جبران مرحله رفت بچه ها به خوبی در مسابقات ظاهر شدند و خوشبختانه جزو شش تیم برتر جدول سوپر لیگ راهی مرحله پلی آف شدیم.

وی در خصوص آمادگی بازیکنان تیم پالایش توضیح داد: تمرین بچه ها از سه هفته پیش تا کنون ادامه داشته است و امیدواریم که در مرحله پلی آف بازی خوبی را به نمایش بگذاریم، و نتیجه مطلوب را کسب کنیم. خوشبختانه بازیکنان تیم ما از نظر ذهنی و بدنی آماده هستند، منتظر هستیم که چهارشنبه در دیدار مقابل با شهرداری بندر عباس بازی و نتیجه خوبی از این دیدار کسب کنیم.

مرتضی زاده درباره بازی این هفته تیمش مقابل شهرداری بندر عباس گفت: بندر عباس تیم خوبی است و سال ها در سوپر لیگ ببسکتبال بازی کرده است و جزو تیم های بالای جدول رده بندی است. ما نیز امیدواریم با تکیه بر تجربه بازیکنان تیم و همچنین وجود بازیکنان غیر بومی که از نظر سطح بازی، بازیکنان ماهر و مجربی هستند، با آنالیزی که از تیم بندرعباس داریم به نتیجه مد نظرمان برسیم.

وی در خصوص حضور بازیکنان خارجی در لیگ امسال مطرح کرد: من با حضور بازیکنان خارجی در لیگ موافق هستم، اما متاسفانه وزارت نفت هنوز مجوز حضور بازیکنان خارجی را در تیم برای ما صادر نکرده است. ما ضمن اینکه از دست وزارت نفت بسیار به دلیل ایجاد این محدودیت برای بانوان ناراحت هستیم، تمام تلاشمان را می کنیم تا مانند بسکتبال آقایان که این صورت مسئله را نسبت به ورزش بانوان حل کنیم.

مربی تیم پالایش نفت خاطر نشان کرد: امیدوارم این اجحافی که در حق بانوان شده است از بین برود. ولیکن در صورت عدم صدور مجوز حضور بازیکنان خارجی، باز هم حضورشان با وجودی که همه آنها خوب نیستند در تیم ها لازم است. باید گفت یک سری از آنها متوسط و بعضی دیگر عالی هستند، اما با تجربیاتی که دارند به تفکر، تکنیک و نگاه بازیکنان ما کمک می کنند چراکه بانوان ما بازی های برون مرزی زیادی ندارند در نتیجه حضور بازیکنان خارجی در پیشرفت ورزش بانوان و تیم ما موثر است.

وی در خصوص نخستین دیدار تیمش مقابل بندرعباس توضیح داد: در گروه ما اکثر بازی ها فیلمبرداری شده است اما متاسفانه وقتی که درخواست فیلم بازی های شهرداری بندر عباس که در گروه B داشتیم، در کمال تعجب فقط یک فیلم از بازی های این تیم را در اختیارمان گذاشتند که آن نیز کات خورده، کوتاه و حدودا ۱۰ دقیقه ای بود. سعی کردیم خمیر مایه ی بازی تیم بندرعباس را با تکیه بر همان فیلم آنالیز کنیم و بر اساس آن برنامه ریزی و تمرین داشته باشیم، تا بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم.

مربی تیم پالایش نفت آبادان در پایان اظهار کرد: امیدوارم مسئله حضور بازیکنان خارجی در بعضی از تیم ها حل شود و اگر هم قانونی هست به طور یکسان شامل همه باشد، چرا که قرار است ما در مقابل تیمی به میدان می رویم که از دو بازیکن خارجی در تیمش بهره می برد و صددرصد قدرت تیم بندر عباس با وجود این بازیکنان بیشتر شده است. متاسفانه وزارت نفت هنوز دیدگاهش را در مورد این موضوع تغییر نداده است. بالاخره ما در شهرستانی هستیم که مثل سایر استان های بزرگ نمی توانیم از بازیکنان ملی استفاده کنیم، تیم ما در یک شهرستان کوچک فعالیت می کند و بانوان ملی پوش به دلیل بعضی شرایط موجود به حاضر به بازی در تیم های شهرستانی نیستند. در صورتی که ما اگر قرار است حرفی برای گفتن داشته باشیم باید از حضور بازیکنان خارجی در تیم مان بهره بریم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.