تاریخ: 2016-02-16 شناسه خبر: 18501

سمیرا ارم در گفت و گو با سایت ورزش بانوان؛

پرداخت حقوق به ورزشکاران پارالمپیک به کجا رسید؟

وزیر ورزش قول داده بود از اوایل مهرماه به ورزشکارانی که سهمیه المپیک کسب کرده اند، حقوقی را پرداخت کند، اما تا کنون خبری در این رابطه نشده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ کمتر از هفت ماه به شروع مسابقات پارالمپیک ریو باقی مانده است، ورزشکارانی که هنوز سهمیه این مسابقات را نگرفتند برای کسب سهمیه تلاش می کنند و نفراتی هم که سهمیه را در اختیار دارند با انجام تمرینات سخت و فشرده خود را برای حضور موفق در برزیل آماده می کنند تا یکی از افتخار آفرینان کشور در عرصه این رویداد بزرگ باشند.

سمیرا ارم، بانوی تیرانداز کشورمان یکی از این ورزشکاران است که با وجود ۷۰ درصد معلولیت توانسته علاوه بر کسب مدال طلا رقابت های جهانی کرواسی سهمیه مستقیم ورود به پارالمپیک را کسب کند. وی در گفت و گو با سایت ورزش بانوان از وضعیت خود در آستانه پارالمپیک می گوید.

درباره شرایط حال حاضر خود در آستانه آغاز پارالمپیک بگویید.

بعد از  آن که از مسابقات کرواسی برگشتیم به همراه دیگر ملی پوشان هر ماه دوازده روز را در اردویی که در تهران برگزار می شود به سر می برم. این اردوها تاکنون بسیار خوب برگزار شده است و قرار است تا شروع مسابقات جهانی به همین شکل ادامه داشته باشد.

در تیم ملی زیر نظر چه کسی تمرین می کنید؟

تمریناتم را زیر نظر حسین امیری که یکی از مربیان باهوش در این رشته است انجام می دهم. امیری با درایت خود در تلاش است تا ما را برای مسابقات پیش رو، به خصوص پارالمپیک آماده کند. مدت زیادی نیست که در اردوی تیم ملی هستم اما در این زمان کوتاه با تمریناتی که زیر نظر ایشان داشتم وضعیتم بهتر از گذشته شده است.

روزهایی که در اردو نیستید تمرین خود را چه طور پیگیری می کنید.

با پایان این اردوها تمرین را کنار نمی گذارم. به شیراز  باز می گردم  و تمریناتم را  در سالن جانبازان شهرمان پیگیری می کنم، چرا که با تلاش  مستمر است که می توانیم به هدف های بزرگ دست یابیم.

در این مدت مربی جداگانه دارید؟

خیر. مدتی که در شیراز هستم به مرور تمرینات تاکتیکی که در تیم ملی انجام می دهیم، می پردازم و هیچ مربی خصوصی ندارم.

حمایت های مسئولان فدراسیون از شما چگونه بوده؟

خوشبختانه بعد از آن که سهمیه کسب کردیم توجهات هم به ما بیشتر شده است. امکاناتی که لازم داریم در اختیارمان قرار گرفته است، به تازگی هم اسلحه های جدیدی که از مدت ها پیش در خواست خریدشان را داده بودیم، به ما داده اند.

در تیم ملی حقوقی هم دارید؟

فعلا که خیر. وزیر ورزش قول داده بود که ملی پوشان المپیکی مبلغی را به عنوان حقوق دریافت می کنند اما تاکنون خبری در این رابطه نشده و فقط در حد ایاب ذهاب به ما پول می دهند.

از مسابقات پیش رو بگو.

در اردیبهشت سال ۹۵ مسابقات جهانی آلمان و لهستان را پیش رو داریم. مطمئنا این رقابت ها می تواند مسابقات تدارکاتی خوبی برای ما که در آستانه پارالمپیک هستیم، باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *