تاریخ: 2016-02-16 شناسه خبر: 18547

در آستانه آغاز مسابقات المپیک 2016؛

شیوع بیماری زیکا در برزیل، مسئله ای حساس در میان زنان ورزشکار جهان

صلاحیت این را نداریم درباره ریو که به دلیل شیوع بیماری زیکا در وضعیت اضطراری قرار گرفته صحبت کنیم، اما فکر می کنم این موضوع، مسئله ای حساس بوده و تبدیل به یک مورد جهانی در میان ورزشکاران زن شده است.

به دلیل شیوع ویروس خطرناک زیکا که در سال ۲۰۱۵ در برزیل آغاز شد، سازمان جهانی بهداشت در فوریه ۲۰۱۶ آن را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در عرصه بین المللی اعلام کرد. مسئله ای که واکنش بسیاری از ورزشکاران جهان را در پی داشته است.

هوپ سالو، دروازه بان شماره یک تیم فوتبال زنان آمریکا، یکی از این ورزشکاران است، وی در صحبت هایی که با خبرنگار واشنگتن پست داشت اعلام کرده بود، شاید به دلیل شیوع این بیماری در مسابقات ریو حاضر نشود.

جیل آلیس و الکس مورگان سرمربی و بازیکن سرشناس تیم ملی فوتبال زنان آمریکا نیز در این رابطه صحبت هایی را انجام دادند که در زیر آن ها را با هم می خوانیم.

تیم ملی فوتبال بانوان ایالات متحده، خبری را در مورد بحران زیکا سه شنبه شب منتشر نمود. جیل آلیس سرمربی تیم در کنفرانس خبری اعلام کرد که صحبت های پشت پرده ای در مورد این ویروس انجام گرفته است.

آلیس در ادامه گفت: مسلما نمی خواهیم در این مورد دور از عملکرد حرفه ای رفتار کنیم. ” ما صلاحیت این را نداریم که در حال حاضر در مورد وضعیت ریو، صحبت کنیم. اما فکر می کنم این موضوع مسئله ای حساس بوده و تبدیل به یک مورد جهانی در میان زنان کشورهای مختلف شده است. با این وجود، مسئولان شهر ریو، در حال تلاش برای کاهش ترس در خلال بازی های المپیک هستند تا این مسابقات کنسل نشود. ”

الکس مورگان، بازیکن خط حمله تیم ملی فوتبال زنان آمریکا گفت: ما در حال آماده سازی خود برای حضور موفق در ریو هستیم، اما ویروس زیکا مورد وحشتناکی است که برای بیشتر مردم ناشناخته است به خصوص برای زنانی که چند سال آینده قصد باردار شدن دارند.

کمیته ی بین المللی المپیک تمرکز شدیدی برای جلوگیری از شیوع ویروس زیکا در برزیل دارد و از دستورات سازمان بهداشت جهانی در این مورد پیروی می کند. کمیته ی بین المللی المپیک نیز راهنمایی هایی در این مورد به تمامی کمیته های ملی المپیک جهان ارسال نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *