تاریخ: 2016-02-18 شناسه خبر: 18648

در ادامه رقابت های شطرنج گرندپری بانوان جهان؛

نایب قهرمان اروپا مقابل دختر شطرنج باز ایرانی مات شد

شطرنج گرندپری بانوان جهان

در ادامه رقابت های شطرنج گرندپری بانوان جهان، سارا سادات خادم الشریعه مقابل نینو باستیاشویلی از گرجستان ( نایب قهرمان بانوان اروپا ) به پیروزی رسید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در ادامه رقابت های شطرنج گرند پری زنان جهان؛ دور ششم از دومین مرحله این مسابقات دیروز چهارشنبه ۲۸ بهمن ماه برگزار شد. سارا سادات خادم الشریعه در این مرحله در مصاف با حریف خود اولین پیروزی خود را کسب کرد.

خادم الشریعه در این مرحله از مسابقات برابر نینو باستیاشویلی از گرجستان ( نایب قهرمان بانوان اروپا ) قرار گرفت، که در نهایت موفق شد مقابل حریف خود به پیروزی رسید و توانست نخستین پیروزی خود را در این مسابقات بدست آورد.

وی در حالی در این مرحله به پیروزی دست یافت که در پنج مرحله پیشین این مسابقات تمام حریفان خود را با نتیجه تساوی متوقف کرده بود، خادم الشریعه در دور نخست این مسابقات که چند ماه گذشته به میزبانی فرانسه در موناکو برگزار شده بود به چهار تساوی و هفت شکست دست یافت.

در دیگر رقابت های دیروز والنتینا گونینا از روسیه برابر ناتالیا پوگونینا از روسیه ، آنتوانتا استفانوا از بلغارستان مقابل پیا کراملینگ از سوئد به نتیجه تساوی رسیدند و ونجون جو از چین موفق شد هومپی کونرو از هندوستان را شکست دهد.

همچنین شوئه ژائو از چین، دروناوالی هاریکا از هندوستان را مغلوب کرد و نانا زاگنیدزه گرجستانی، ناتالیا ژوکوا از اوکراین را شکست داد.

سارا سادات خادم الشریعه در دور هفتم این مسابقات امروز ۲۹ بهمن ماه مقابل والنتینا گونینا قهرمان بانوان روسیه و قهرمان سابق مسابقات برق آسای شطرنج بانوان جهان قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *