تاریخ: 2015-07-01 شناسه خبر: 1876

سیمین غانم برای بانوان می‌خواند

كنسرت

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  به نقل از اعتماد، از جمله قطعاتی که در این برنامه اجرا می‌شود، قطعاتی چون «ستاره»، «بی‌قرار»، «حلقه» و «گل پامچال» و همچنین «مرد من» خواهد بود. او از معدود زنانِ خواننده‌ای است که در تمام این سال‌ها با وجود تمام بی‌مهری‌هایی که به زنانِ آوازخوان شده است، به فعالیت‌هایش ادامه داده و هر زمان که بتواند به اجرای کنسرت خواهد پرداخت، هر چند که خواننده نامداری که تعدادی از قطعاتش در خاطره موسیقایی مردم نقش بسته و از آن طرف با آهنگسازان بزرگی چون بابک بیات و فریبرز لاچینی همکاری داشته است، در این سال‌ها نه توانسته آلبومی منتشر کند و نه حتی قطعه‌ای جدید بخواند. او در این کنسرت نیز مثل همیشه ابتدا، قطعاتش را با ذکر نام حضرت علی(ع) آغاز می‌کند؛ خودش می‌گوید که وقتی کنسرتش را با قطعه‌ای در مدح حضرت شروع می‌کند، شور و هیجان عجیبی در سالن بر پا می‌شود، برای همین است که در گفت‌وگویی گفته است: «ارتباط ما با مخاطبان و تبادل انرژی‌ها و حس‌های مثبت از همین ابتدا آغاز می‌شود و تا پایان کنسرت ادامه دارد تا کنسرت ما با شور و هیجان به پایان برسد.»

به خاطر محدود بودن مخاطبان کنسرت‌های ویژه بانوان، آهنگسازان کمتری تمایل به دادن قطعات به خوانندگان زن دارند، هر چند خواننده پرطرفداری چون «سیمین غانم» باشد، به خصوص اینکه امکان انتشار این آثار نیز وجود ندارد، هر چند که «غانم» خودش سعی کرده تا تعدادی از قطعات را خودش آهنگسازی کند و در هر برنامه چند قطعه جدید داشته باشد. با همه اینها برنامه‌های او همواره مورد استقبال شدیدی از سوی مخاطبان قرار می‌گیرد، خود او البته در این باره نظری ندارد و برای همین است که پیش از این گفته است: «این سوال را باید از خانم‌هایی که به برنامه ما علاقه‌مند هستند و به کنسرت‌مان می‌آیند بپرسید، این طور که آنها می‌گویند، کنسرت‌ها پرشور و نشاط است و مخاطبان را جذب می‌کند، ضمن اینکه سعی داریم برنامه‌ها پرمحتوا برگزار شده و در عین حال خالی از معنویت نباشد. خدا را سپاس می‌گویم که بتوانیم مرهمی برای دل‌های خسته باشیم بنابراین وقتی مخاطب خوشحال و راضی سالن را ترک می‌کند، ما نیز خرسند می‌شویم و موج‌های مثبت به سمت مان می‌آید.»علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت «ایران‌کنسرت» مراجعه کنند.

سیمین غانم در سال ۱۳۲۳ از پدری تهرانی و مادری ساروی در شهر تنکابن‌زاده شد. او از ۹ سالگی در جشن‌های مدرسه می‌خواند. غانم در سال ۱۳۴۱ در مسابقه‌های آموزشگاه‌های ایران در رشته آواز اول شد. نخستین اجرای تلویزیونی سیمین غانم ترانه «موج خروشان» با تنظیم مرتضی حنانه و تهیه عباس زندی در سال ۱۳۴۷ بود. سیمین غانم فعالیت رسمی خود را از ۲۵ سالگی و در سال ۱۳۴۸ آغاز کرد. او دوره موسیقی سنتی و ردیف را زیر نظر محمود کریمی گذراند. مدتی نیز نزد استاد مرتضی حنانه قواعد موسیقی و سلفژ را آموخت و با استاد علی تجویدی نیز در زمینه موسیقی کار کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.