تاریخ: 2015-07-01 شناسه خبر: 1893

نایب‌قهرمانی شمشیربازان سابر ایران در آسیا

 

شمشیر بازی

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ سابریست‌های کشورمان روز گذشته در حالی به دیدار پایانی راه پیدا کردند که در مرحله نیمه‌نهایی، تیم قدرتمند چین را با نتیجه ٤٥ بر٣١ از پیش‌رو برداشتند تا به مصاف کره‌جنوبی، دومین تیم جهان در این اسلحه بروند.

شمشیربازان ایرانی در فینال با وجود اینکه عملکرد خوبی مقابل کره‌ای داشتند، اما درنهایت مقهور تکنیک و هوش ذاتی شمشیربازانی شدند که دنیا از آنها اسم می‌برد و جایگاه خود را دارند. مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد باهرارسباران، ملی‌پوشان این تیم بودند که دیدار فینال را با نتیجه ٤٥ بر٣٧ به حریف واگذار کردند.

همین تیم سال گذشته در بازی‌های آسیایی ٢٠١٤ اینچئون کره‌جنوبی، بزرگ‌ترین رویداد ورزشی قاره کهن نیز در فینال، برابر تیم میزبان قرار گرفت که در این میدان نیز کاری از پیش نبرد و به نایب‌قهرمانی بسنده کرد. بعد از کره‌جنوبی و ایران، تیم‎های چین و قزاقستان به‌طور مشترک سوم شدند. تیم ملی اسلحه سابر در شرایطی در رقابت‌های تیمی به موفقیت بزرگی رسید که در مسابقات بخش انفرادی نیز نتایج قابل‌قبولی گرفت. طوری که مجتبی عابدینی، عضو باسابقه این تیم، بعد از نفرات اول و دوم که هر دو کره‌ای بودند به مدال برنز دست یافت، علی پاکدامن و محمد رهبری نیز به‌ترتیب نفرات چهارم و پنجم شدند.

عابدینی که چندی‌پیش در رقابت‌های کلاس آ جهانی لهستان موفق شد در جمع هشت شمشیرباز برتر دنیا قرار بگیرد، اولین امید ایران برای کسب سهمیه بازی‌های المپیک ٢٠١٦ ریودوژانیرو است. او حالا با کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا، ٨٣ امتیاز ارزشمند به رنکینگ جهانی خود اضافه کرده تا کارش را برای رسیدن به سهمیه المپیک راحت‌تر کند.

پرونده تیم‌های ملی شمشیربازی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیایی سنگاپور روز گذشته در حالی بسته شد که باز هم مثل همیشه تیم ملی سابر تنها مدال‌آور کاروان کشورمان بود. اگرچه فدراسیون با ترکیب کامل عازم این مسابقات شده بود در هر دو اسلحه دیگر، فلوره و اپه مردان و زنان و البته سابر بانوان نماینده داشت، اما همه این تیم‌ها با کسب نتایج ضعیف در رقابت‌های تیمی و انفرادی به‌کار خود پایان دادند. تیم فلوره مردان نهم شد. تیم بانوان از صعود به جمع ١٦ تیم بازماند و از دور مسابقات حذف شد. تیم‌های اپه مردان و زنان هر دو یازدهم شدند. تیم سابر بانوان نیز با همین نتیجه به ‌کار خود پایان داد. /روزنامه شرق

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.